fbpx

Z Grecji na Cypr tylko z negatywnym wynikiem testu!

Grecja zostanie przeniesiona od czwartku do krajów kategorii B, poinformowało ministerstwo zdrowia w niedzielę po tym, jak kilka osób, które przybyły z greckich miejsc docelowych, uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Od czwartku 6 sierpnia Grecja, która jest obecnie w kategorii A, zostanie przeniesiona do kategorii B.

Oznacza to, że wszyscy pasażerowie przybywający z Grecji będą musieli przedstawić negatywne zaświadczenie z testu na koronawirusa (PCR) nie starsze niż 72 godziny. Ministerstwo poinformowało również, że od niedzieli do czwartku władze zwiększy losowe testy pasażerów przybywających z Grecji.

Przypomniał, że obywatele Cypru i ich rodziny oraz osoby na stałe mieszkające na Cyprze podróżujące z Grecji mogą przejść egzamin po przybyciu na lotniska w Larnace i Pafos. Koszt testu pokrywają pasażerowie. Decyzja została podjęta po tym, jak osoby, które przyjechały z Grecji, uzyskały pozytywny wynik na koronawirusa. W niedzielę spośród ogłoszonych nowych przypadków pięć osób przyjechało na Cypr z Aten, Salonik i Mykonos.

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że Polska także znajdzie się w grupie B – tylko podczas ostatnich czterech dni tj. w czwartek, piątek, sobotę i niedzielę – Ministerstwo Zdrowia poinformowało w sumie o 2478 nowych infekcjach. W sobotę natomiast zanotowano rekordową ilość nowych zakażeń – 658. Takiej liczby potwierdzonych przypadków nie zanotowano nigdy w historii pandemii.

Jeżeli więc Cypr nie wahał się przesunąć Grecji do kategorii B, mimo tego, że mieszkają tam bracia Grecy a sierpień jest okresem kiedy Cypryjczycy latają tam wypoczywać, prawdopodobnie komisja zdrowia nie zawaha się także przed umieszczeniem innych krajów w grupie B. Przypomnijmy, że wiele krajów, m.in. Bułgaria, Rumunia, Czechy czy Węgry znajdowały się kiedyś w grupie A i zostały przesunięte do innych grup. Mieszkańcy Serbii czy Izraela, pomimo tego, że jeszcze w czerwcu kraje te znajdowały się w grupie A teraz mają zakaz wjazdu na Cypr.

Uprzedzając Wasze pytania – jak widzicie, pomimo tego, że jest niedziela wieczorem komisja zdrowia zebrała się i podjęła odpowiednie decyzje. Nie ma więc już regularnych spotkań raz w tygodniu, komisja zbiera się w razie potrzeby.

Jeżeli więc macie wykupiony pobyt na Cyprze – wykupcie na wszelki wypadek ubezpieczenie od rezygnacji podróży.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!