Wzywają do zniesienia pseudo podatku

Poseł DISY wzywa do zniesienia pseudo podatku dla przedsiębiorstw w wysokości 350€ rocznie

Podatek od przedsiębiorstw w wysokości 350 euro, jako pozostałość po kryzysie gospodarczym z 2013 r., musi zostać zniesiony – powiedział poseł DISY Kyriakos Hatzigiannis.

W swoich oświadczeniach poseł DISY stwierdził:

„Nadszedł wreszcie czas zniesienia rocznej opłaty w wysokości 350 euro nakładanej na przedsiębiorstwa. Ponieważ wszystkie inne środki przewidziane w memorandum w związku z kryzysem gospodarczym w 2013 r. zostały zniesione, należy zaprzestać nakładania podatku w wysokości 350 euro”.

Zauważa, że ​​podczas dyskusji w komisji ds. handlu rząd uzasadnił, że kwoty te są wliczane do budżetu państwa, a natychmiastowe zniesienie opłaty w wysokości 350 euro spowodowałoby deficyt.

Podkreśla, że ​​tego uzasadnienia nie można już akceptować, gdyż propozycja stopniowego obniżania tej kwoty, aż do jej ostatecznej eliminacji, daje rządowi możliwość zrekompensowania kwot, które straci w wyniku sprawiedliwego zniesienia opłaty w wysokości 350 euro.

Zajęcie stanowiska wobec stanowiska AKEL, które „obstrukcyjnie i wprowadza w błąd w sprawie zniesienia opłaty. Po wstępnym złożeniu niepraktycznego projektu ustawy, utrudnia on następnie proces ostatecznej dyskusji i głosowania na posiedzeniu plenarnym propozycji dotyczących emisji 350 euro. W ten sposób wspiera wysiłki rządu mające na celu utrzymanie podatku od osób prawnych”.

Dyskusja o rocznej opłacie od firm w wysokości 350€ trwa od dawna. Przypomnijmy, że opłata jest obowiązkowa i dotyczy wszystkich firm.

Przypomnijmy, że już poprzedni parlament proponował jej stopniowe obniżanie, padła także propozycja jej zróżnicowania w zależności od wielkości firm.

Niestety, opłata nadal obowiązuje i została wpisana przez rząd do budżetu na przyszły rok.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!