fbpx

Wzrost niektórych cen nawet o 30%

W styczniu ceny mrożonek poszybowały w górę. W niektórych przypadkach ceny wzrosły aż o 30%.

Mrożone ryby, mąka i mrożone mięso odnotowały w styczniu wzrosty cen nawet o 30%, natomiast ceny wędlin, serów, wody butelkowanej, świeżych ryb i płatków śniadaniowych spadły nawet o ​​3% – tak wynika z najnowszego raportu służby ochrony konsumentów.

W styczniowym raporcie zbadano średnią cenę 250 artykułów konsumpcyjnych dostępnych w 400 sklepach detalicznych na całym Cyprze.

Z wyników 16 pozycji odnotowało spadki do 3 proc. Należą do nich wędliny, sery, cukier, woda butelkowana, świeże mięso i świeże ryby, płatki zbożowe, bułeczki i herbatniki.

Marginalne wzrosty odnotowano w 22 podstawowych produktach o wartości od 1 do 3 procent, ale siedem pozycji wykazało duże wzrosty. Mrożone ryby wzrosły o 30 procent, mąka o 6,4 procent, ryby panierowane o 5 procent, a mrożone mięso o 4,2 procent.

Przypominamy, że ​​miesięczne obserwatoria cen są przygotowywane wyłącznie do celów informacyjnych dla konsumentów i w żaden sposób nie stanowią porady.

Obserwacje cen nie mają na celu i nie mogą zastąpić badania rynku, które każdy konsument powinien przeprowadzić w oparciu o własne preferencje, dane i potrzeby, ani nie mają na celu wskazania konsumentom, które punkty sprzedaży wybrać lub konkretne produkty – napisano w komuniacie

Zauważono również, że niektóre z uwzględnionych produktów różnią się jakością – nie mogą być właściwie porównane.

Pełne zestawienie cen można znaleźć na tej stronie internetowej tutaj.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!