Wznowiono budowę terminala gazowego

Istnieje realna szansa, że prąd na Cyprze w końcu będzie tańszy

Konsorcjum CPP-Metron Consortium Ltd (CMC) wznowiło w weekend budowę terminalu LNG w Vasiliko.

Podczas spotkania przedstawicieli CPP z Chin z ministrem energetyki George’em Papanastasiou w piątek poinformowano, że prace zostaną wznowione w sobotę w celu ukończenia terminala.

Jak informuje dziennik „Politis” , spotkanie zostało określone jako „produktywne” i doprowadziło do wznowienia prac. Konsorcjum wyraziło zamiar sprowadzenia personelu z Chin, a na kolejnym spotkaniu omówiony zostanie harmonogram zakończenia prac.

Strona cypryjska oświadczyła, że ​​zapewni zagranicznym pracownikom niezbędne udogodnienia, takie jak wydawanie wiz.

W późniejszym komunikacie prasowym dyrektor generalny CPP z Chin napisał, że jest wdzięczny, że minister był przygotowany na spotkanie z nim, biorąc pod uwagę, że wszystkie prośby o spotkania z zarządem Etyfy zostały zignorowane lub odrzucone.

CMC jest pod ogromnym wrażeniem pozytywnego nastawienia ministra i jego energicznego podejścia do ukończenia tego projektu wspólnie z CMC i jej partnerami
CMC pragnie zapewnić Republikę Cypryjską, że zmobilizuje wszystkie zasoby, aby zakończyć ten projekt z korzyścią dla wszystkich obywateli Cypru” – czytamy w oświadczeniu.

W zeszłym tygodniu Papanastasiou oświadczył, że rząd nie wykluczył rozwiązania umowy, podkreślając, że projekt LNG albo zostanie zrealizowany z obecnym wykonawcą, albo będą poszukiwane „rozwiązania alternatywne”.

Wcześniej minister zapewnił, że po ukończeniu terminala prąd na Cyprze będzie o nawet kilkadziesiąt procent tańszy.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading