Wysłaliście już kwiaty na Dzień Matki?

Zbliża się jeden z wyjątkowych dni w roku — Dzień Matki

Dzień Matki to święto ustanowione jako wyraz szacunku dla wszystkich matek. Korzeniami sięga do starożytności, kiedy to obchodzono uroczystości dla uczczenia matek-bogiń, stanowiących uosobienie płodności oraz urodzaju. Podobny zwyczaj był również żywy w XVII wieku w Wielkiej Brytanii, gdzie na każdą czwartą niedzielę Wielkiego Postu przypadał tzw. dzień u matki, który pierwotnie oznaczał odwiedziny w rodzinnej parafii. Święto wiązało się jednak ze spotkaniem w gronie rodziny i z czasem przekształciło się w Dzień Matki. Współczesna wersja tego święta została zapoczątkowana w Stanach Zjednoczonych w XX wieku. Rozpowszechnienie Dnia Matki na skalę światową miało natomiast miejsce w drugiej połowie XX wieku.

Kliknij tutaj i wyślij kwiaty swojej mamie >>>

W Polsce święto przypada 26 maja. Po raz pierwszy obchodzono je w Krakowie w 1914 roku.

Jest to okazja do wręczenia wszystkim mamom kwiatów, laurek oraz prezentów przygotowanych przez dzieci. Celem święta jest przede wszystkim wyrażenie wdzięczności za trud włożony przez matki w wychowanie dzieci oraz za miłość, którą je obdarzają.

Pamiętacie o drobnym upominku dla swoich mam? A może wyślijcie po prostu kwiaty? Zobaczcie co przygotowała ta kwiaciarnia (kliknij tutaj) dzięki której wyślecie kwiaty w każdy zakątek świata! Dzięki zastosowaniu kodu rabatowego DM5 za zamówione przedmioty zapłacicie 5% taniej!


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!