Wypożyczalnie samochodów na Cyprze

Wypożyczenie samochodu na Cyprze jest proste i dostępne w każdym mieście oraz na lotniskach

Aby wypożyczyć samochód na Cyprze należy:
* mieć minimum 25 lat
* posiadać prawo jazdy minimum 3 lata

Wypożyczenie samochodu następuje w momencie podpisania umowy z wypożyczalnią.

Na Cyprze obowiązuje ruch lewostronny!

Z reguły wypożyczalnie posiadają dwa cenniki – na okres zimowy (listopad – marzec) i letni (kwiecień – październik). W okresie zimowym wypożyczenie samochodu jest dużo tańsze niż w sezonie letnim.

Z reguły wypożyczalnie samochodów na Cyprze pobierają kaucję za samochód (do 600€) lub/i tak zwany wkład własny za uszkodzenia – związane jest to z zasadami ubezpieczycieli – oni pokrywają koszty napraw, wymagają jednak aby część za naprawę pokrył kierowca – sprawca wypadku (kolizji).

Ubezpieczenie samochodu z południa nie obowiązuje na obszarach okupowanych!

Tablice rejestracyjne różnią się od zwykłych – są koloru czerwonego.

Korzystanie z wypożyczonego samochodu jest nieograniczone. Wynajęty samochód jest zwykle dostarczany do klienta z pełnym zbiornikiem, opłacanym przez klienta. Jeśli samochód zostanie zwrócony z pełnym bakiem, klient otrzymuje zwrot pieniędzy, chyba że umowa stanowi inaczej.

W przypadku jakiejkolwiek awarii lub kolizji kontaktujcie się bezpośrednio z numerem telefonu wypożyczalni samochodów – nie wykonujcie żadnych napraw we własnym zakresie! To na właścicielu samochodu spoczywa obowiązek zapewnienia Wam innego samochodu na czas wynajmu auta.

W przypadku opłacania kaucji za auto (nie wszystkie wypożyczalnie tego wymagają) skorzystajcie z karty płatniczej lub kredytowej – dzięki temu nikt bez Waszej zgody nie pobierze pieniędzy z konta – zdarzały się przypadki, że po zwrocie samochodu wypożyczający mieli problemy z odzyskaniem gotówki.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading