Wypadki, wypadki, wypadki…

Za chwilę ruszycie na świąteczny wypoczynek – uważajcie na siebie! Większość zgonów w wypadach na Cyprze spowodowana jest rozmowami przez telefon!

Zapewne większość z Was siedzi już przy wigilijnym stole, chociaż do pierwszej gwiazdki pozostało jeszcze trochę czasu. Część z Was za chwilę wsiądzie do samochodu i uda się na świąteczny weekend do rodziny, lub po prostu odpocząć.

Jeżeli jesteście na Cyprze, weźcie pod uwagę fakt, że zdjęcie z nagłówka tego tekstu nie pokazuje całej prawdy – tej kobiecie z telefonem brakuje jeszcze w drugim ręku kawy.

I to wcale nie jest przesada – tak tutaj jest.

Faktem jest to, że co najmniej dziesięć z 32 ofiar śmiertelnych wypadków, które miały miejsce w tym roku, wynika z korzystania z telefonu komórkowego podczas jazdy – tak powiedział w radio Trito zastępca dyrektora wydziału ruchu drogowego Haris Evripidou.

Niestety, na cypryjskich drogach trzeba uważać i to bardziej niż gdziekolwiek indziej.

Kierowca na Cyprze musi mieć oczy dookoła głowy i zwracać szczególną uwagę nie tylko na zachowania innych kierowców ale także na użytkowników skuterów – na poniższym filmie (nadesłanym przez Gosię za co dziękujemy) widać doskonale co może się stać.


Skuterów jest mnóstwo a ich kierowcy poruszają się dosłownie slalomem pomiędzy innymi samochodami tak naprawdę nie zwracając uwagi na nic i na nikogo. Na szczęście w tym roku życie straciło tylko czterech motocyklistów w porównaniu z piętnastoma w roku poprzednim.

Ale to nie jedyne problemy na cypryjskich drogach – kolejnym są piesi.

W wspomnianej już rozmowie Haris Evripidou, że w wypadkach zginęło łącznie siedmiu pieszych – odsetek ten jest wysoki, wskazując, że w rzeczywistości w niektórych przypadkach odpowiedzialność za spowodowanie śmiertelnych kolizji drogowych ponoszą oni sami.

Uważajcie więc na siebie i nie doprowadźcie do tego, aby do statystyk cypryjskich wypadków dołączyły Wasze nazwiska.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading