Wynajem mieszkania na Cyprze

Ile kosztuje wynajem mieszkania na Cyprze? W Limassol jest najdrożej!

Ceny wynajmu rosły w ostatnich latach znacznie szybciej niż odpowiedni wzrost wynagrodzeń na Cyprze, ale co ważniejsze, koszty utrzymania, płace i czynsze różnią się w zależności od miasta.

Limassol ma wyższe płace i czynsze niż duże miasta wyspy, Pafos ma wyższe średnie płace i czynsze w porównaniu do Nikozji, Larnaka ma wyższe czynsze niż Nikozja, a średnia płaca jest niższa w stosunku do stolicy.

Co ważne, czynsze w Limassol, Nikozji i Larnace są wyższe niż w Atenach i Salonikach.

Średnie miesięczne wynagrodzenie netto w Limassol (po opodatkowaniu) szacuje się na 1801,79 euro. Czynsz za mieszkanie z jedną sypialnią w centrum miasta może sięgać nawet 1500 euro, a za mieszkanie z trzema sypialniami, w zależności od stanu, nawet do 2500 euro.
Ceny wynajmu w Limassol są o 202,5% wyższe niż w Salonikach.

Średnie miesięczne wynagrodzenie (po opodatkowaniu) w Nikozji szacuje się na 1410 euro, przy czym za mieszkanie z jedną sypialnią cena może wynieść nawet 630 euro, a za mieszkanie z trzema sypialniami 1180 euro, w zależności od powierzchni
Ceny wynajmu w Nikozji są o 7,8% wyższe niż w Atenach i o 33,7% wyższe niż w Salonikach.

Czynsz w Larnace jest średnio o 35,8% wyższy niż w Nikozji. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) szacuje się na 1377,78 euro, przy czym za mieszkanie z jedną sypialnią czynsz może sięgać nawet 950 euro, a za trzy sypialnie – 1240 euro.
Ceny wynajmu w Larnace są o 46,4% wyższe niż w Atenach.

Pafos czynsz w Pafos jest średnio o 33,7% wyższy niż w Nikozji. Średnie miesięczne wynagrodzenie netto (po opodatkowaniu) wynosi 1878,50 euro. Średnia cena wynajmu mieszkania z jedną sypialnią szacowana jest na 850 euro, a za trzy sypialnie może osiągnąć 1600 euro.

W Paralimni średnie miesięczne wynagrodzenie szacuje się na 1200 euro, za mieszkanie z jedną sypialnią w centrum miasta czynsz szacuje się na 400 euro, a za mieszkanie z trzema sypialniami na 800 euro.

Najlepiej więc pracować w Limassol a mieszkać w Paralimni…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading