Wylewali ścieki prosto na pole

Mieli transportować ścieki do oczyszczalni – wylewali je po prostu na nieużytki rolne

Trikomo (Yeni İskele) na północy Cypru zleciło jednej z firm wywóz nieczystości płynnych (czyli po prostu ścieków) do oczyszczalni w Famaguście. Niestety, zamiast jechać te 20 km, kierowcy pojazdów zatrzymywali się na bocznej drodze i wylewali zawartość szambiarek prosto na nieużytki rolne.

Tylko w ciągu jednego dnia przedstawiciele władz gminy zatrzymali dwie cysterny wyładowujące surowe ścieki – firma została ukarana grzywną w wysokości 204 420 TL (5850 euro).

A ile pojazdów nie udało się namierzyć?

Władze gminy stwierdziły, że „nie zezwalają na prowadzenie działalności niezgodnej z przepisami i negatywnie wpływającej na zdrowie ludzkie”.

Do transportu ścieków z Trikomo potrzebne są cysterny próżniowe, ponieważ sieć kanalizacyjna wioski jest obecnie niewystarczająca, aby obsłużyć jej populację.

Każdy przejazd cysterną próżniową kosztuje podatnika Trikomo od 2000 TL (57 EUR) do 3500 TL (100 EUR), w zależności od wielkości cysterny. 

Istnieją plany dostosowania systemu kanalizacyjnego Trikomo do wymaganych standardów i wydajności, aby obsłużyć rosnącą populację, ale szacuje się, że ich całkowity koszt wyniesie 25 milionów euro .

A na to gminy po prostu nie stać…


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading