Wykorzystywali ludzkie komórki do leczenia

Policja przeprowadziła kontrolę jednej z klinik w Larnace, znaną z oferowania terapii Covid, w celu sprawdzenia nielicencjonowanego wykorzystania komórek ludzkich

Ministerstwo zdrowia złożyło skargę na policję informując, że klinika prawdopodobnie importuje ludzkie komórki, rzekomo w „celach badawczych”, ale zamiast tego przeprowadza terapię komórkową poprzez przeszczepianie komórek pacjentom.

Według rzecznika ministerstwa zdrowia, policjanci i urzędnicy służby zdrowia przeprowadzili kontrolę i skonfiskowali wszystkie komórki ludzkie, które zostały sprowadzone na Cypr wbrew prawu.

Te preparaty nie są licencjonowane – powiedział rzecznik ministerstwa

Na początku tego miesiąca ministerstwo zdrowia odwiedziło klinikę, aby ocenić jej działalność. Ustalono, że urządzenie używane do aferezy (zabieg uzyskiwania koncentratu płytek krwi, białych krwinek lub krwinek czerwonych poprzez odseparowanie ich z krwi pełnej człowieka), było błędnie wykorzystywana do leczenia pacjentów z objawami długiego Covid (długi COVID-19 to inaczej długotrwałe objawy zakażenia koronawirusem; mogą występować nawet miesiące i lata po wyleczeniu infekcji).

5 lipca ministerstwo wysłało do kliniki pismo, informując, że skontaktowali się z producentami sprzętu, którzy potwierdzili, że nie sugeruje się jego stosowania w leczeniu objawów długiego Covida. Ministerstwo zażądało zaprzestania stosowania i reklamowania leczenia.

Firma odpowiedzialna za klinikę, która prowadzi również ośrodki zdrowia w Szwajcarii i Niemczech, odpowiedziała, że ​​zatrzyma maszynę do aferezy i wykona polecenia ministerstwa.

Klinika trafiła na pierwsze strony gazet w Wielkiej Brytanii po wspólnym dochodzeniu ITV News i British Medical Journal (BMJ) – ujawniono, że setki pacjentów podróżuje na wyspę, aby otrzymać eksperymentalne i drogie leczenie długiego Covida.

Według ich raportów ośrodek na Cyprze wyleczył około 120 osób z długotrwałymi objawami Covid, część osób nie stwierdziła poprawy.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading