fbpx

Wykonano o połowę mniej testów i wykryto 270 zakażeń

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Dziś na Cyprze potwierdzono 270 nowych zakażeń koronawirusem – wykonano jednak o połowę mniej testów niż w dniu wczorajszym.


Ministerstwo Zdrowia informuje, że w dniu dzisiejszym, 6 grudnia 2020 r .:

  • Dwie osoby zmarły na COVID-19, co daje łączną liczbę zgonów do 61.
  • 121 pacjentów z COVID-19 jest hospitalizowanych, z których 18 przebywa na oddziałach intensywnej terapii
  • Łącznie wykonano 7 918 testów do wykrywania chorób, w tym 2090 metodą molekularną (PCR) i 5 828 metodą szybkiego wykrywania antygenu (szybki test).
    • 270 nowych przypadków choroby zostało zidentyfikowanych i potwierdzonych za pomocą testów molekularnych (PCR) – 270 obejmuje 69 weryfikacji z szybkich testów z poprzednich dni.
    • W 202 przypadkach z szybkiego testu antygenowego (szybki test) uzyskano wynik pozytywny, który należy zweryfikować metodą molekularną (PCR).

Niska ilość potwierdzonych zakażeń może wynikać bezpośrednio z dużo niższej liczby wykonanych testów w porównaniu do dnia wczorajszego – związane jest to z trwającym weekendem i tym, że część laboratoriów nie pracuje. Dla przypomnienia wczoraj wykonano 4007 testów PCR.

W ramach przeprowadzania masowych testów antygenowych wykryto następujące, potencjalne zakażenia w poszczególnym miastach:

DystryktIlość testówIlość wyników pozytywnych
Limassol61812
Larnaka111770
Nikozja3575102
Pafos1055
Famagusta41313

Wszystkie wykryte na podstawie szybkich testów antygenowych pozytywne przypadki zakażeń zostaną zweryfikowane testami molekularnymi PCR.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!