Wyjątkowo łagodny wyrok…

Pijany kierowca, który spowodował śmiertelny wypadek drogowy skazany na 22 miesiące

35. letni kierowca, który przekroczył prędkość po pijanemu i przejechał na czerwonym świetle, zderzając się i zabijając 62.letnią matkę dwójki dzieci w zeszłym miesiącu, został skazany na 22 miesiące więzienia.

Sąd okręgowy w Limassol oskarżył mężczyznę o spowodowanie śmierci przez zaniedbanie. Sąd zawiesił mu również prawo jazdy na trzy miesiące i wymierzył mu 10 punktów karnych. Za niezatrzymanie się na czerwonym świetle mężczyzna otrzymał odpowiednio 1000 euro i 500 euro za wykroczenia związane z jazdą pod wpływem alkoholu i przekroczeniem prędkości.

Po wysłuchaniu wyroku prawnicy oskarżonych, Antonis Antoniou i Maria Neophytou, wyrazili możliwość odwołania się od wyroku, twierdząc, że nie wszystkie okoliczności łagodzące zostały wzięte pod uwagę, donosi Philenews.

Do śmiertelnego wypadku doszło około 1:00 w nocy, 7 grudnia na nadmorskiej drodze w Limassol w pobliżu Yermasoyia, kiedy pojazd 35. latka z 27. letnią pasażerką jechał na wschód ulicą Georgiou Vassileos. Na skrzyżowaniu ulicy Panayiotis Tsangaris 35. latek nie zatrzymał się na czerwonym świetle, co spowodowało gwałtowne zderzenie z pojazdem 62. letniej kobiety, która wjeżdżała na nadmorską drogę w kierunku zachodnim. Kobieta zginęła na miejscu, kierowcy nic się nie stało, a pasażerka była lekko ranna.

Początkowy alcotest wykazał 58 μg alkoholu, podczas gdy kontrolny 47 μg. Prawny limit wynosi 22 μg.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading