Wyjątkowa ilość głosujących

Takiej ilości głosujących na Cyprze nikt się nie spodziewał!

Po raz pierwszy od lat, w momencie otwarcia lokalu wyborczego w Nikozji o 7:00, oddał swój głos pierwszy Polak. Praktycznie nigdy to wcześniej się nie zdarzało!

Jak udało nam się ustalić, spokojnie, bez kolejek było jeszcze o 8:00, potem rozsypał się dosłownie worek z głosującymi. Polacy szturmowali Nikozję ze wszystkich stron.

Poniższy film nagrywaliśmy trzy razy, o trzech różnych godzinach:


Do Nikozji lokalu wyborczego dojeżdżano wszelkimi możliwymi środkami komunikacji. Polacy, którzy próbowali wsiąść do autobusów InterCity nie mogli wsiąść już nawet na początkowych przystankach – nie zapominajmy o tym, że tymi autobusami jechali także „lokalsi”.

Nasze autobusy przyjechały pełne – zabieraliśmy pasażerów nawet prosto z lotniska! Polacy jechali zagłosować natychmiast po wylądowaniu na Cyprze.


A to nie były jedyne autobusy jakie przyjechały do stolicy Cypru – udało nam się policzyć 8 oprócz naszych, ale prawdopodobnie to nie wszystkie.

Średni czas stania w kolejce to 3 godziny, ale zdarzały się sytuacje, że stano nawet ponad 4 godziny.

Z tego co zauważyliśmy wielu Polaków mieszkających na Cyprze, którzy zarejestrowali się na głosowanie, nie dojechało do lokalu wyborczego – czekamy na oficjalne dane z komisji wyborczej.

Lada chwila będziemy wiedzieć ile osób dokładnie głosowało i jaki był wynik wyborów na Cyprze.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading