Wyjaśniamy: zapisy na szczepienia według wieku

Na Cyprze obowiązuje wiek według daty urodzenia a nie rocznika

Wielu naszych czytelników ma problem z rejestracją na portalu szczepień. Jednym z głównych powodów odrzucenia możliwości zapisania się na szczepienia, jest niewłaściwy wiek pacjenta.

Posłużmy się prostym przykładem – jeden z naszych czytelników urodził się 12.05.1984 roku. Zgodnie więc z rocznikiem urodzenia czytelnik ma 37 lat i teoretycznie powinien móc zarejestrować się wczoraj na szczepienia. Niestety, nie na Cyprze.


Podczas rejestracji system bierze pod uwagę datę urodzenia a nie tylko i wyłącznie rocznik.


Jak wynika jednak z systemu GESY czytelnik ma 36 lat – jego termin na szczepienia będzie dostępny dopiero jutro nie mógł więc zarejestrować się na szczepienie wczoraj.

Kolejnym bardzo często zadawanym pytaniem są „powtórki” szczepień. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Zdrowia, osoby, które „przegapiły” swój termin szczepień ponownie otrzymają swoją szansę w przyszłości. Ministerstwo Innowacji zapowiada, że będzie powtarzać roczniki osób, które już miały swoją szansę na rejestrację na szczepienia.
Przypominamy także, że wszystkie osoby powyżej 30. roku życia mogą zaszczepić się u swoich lekarzy pierwszego kontaktu.

Przypominamy po raz kolejny jak należy się zarejestrować na portalu szczepień krok po kroku:

W celu dokonania rejestracji do szczepień należy wejść na stronę główną GESY gdzie znajduje się bezpośredni dostęp do portalu szczepień (klikając opcję „Portal szczepień”). Następnie należy wpisać nazwę użytkownika i kod, którego już używają do logowania się na swoje konto osobiste w systemie.

Po wejściu na Portal użytkownicy są informowani o Ośrodkach Szczepień i szczepionce, którą otrzymują – po zaakceptowaniu warunków przystępują do umówienia wizyty.

Podobnie jak w przypadku kryterium wieku, Portal Szczepień będzie potwierdzał osoby spełniające kryteria na podstawie danych przechowywanych w Oprogramowaniu GESY. Informacje te muszą zostać zapisane przez ich lekarzy prowadzących w ich dokumentacji medycznej i nie jest wymagane żadne odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Wszelkie dodatkowe informacje w sprawie szczepień można uzyskać pod numerem telefonu 1474.


foto: PIO


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!