fbpx

Wyjaśniamy: pracodawcy wypełniają dokumenty!

Po raz kolejny musimy wyjaśnić jedną, ale bardzo ważną sprawę:

Wszelkie dokumenty związane z zasiłkami specjalnymi w przypadku zawieszenia działalności przygotowuje pracodawca!

To nie jest tak, że Wy musicie się martwić faktem, że nie dostaliście zasiłku za okres kiedy firma była zamknięta i musicie biegać po urzędach czy dzwonić pod numery na które nie można się dodzwonić – to wszystko załatwia PRACODAWCA!

To obowiązkiem Waszego szefa jest takie przygotowanie dokumentów abyście dostali wynagrodzenie za okres kiedy siedzieliście w domu.

Ministerstwo Pracy Cypru już wielokrotnie wyjaśniało, że jedynym Waszym obowiązkiem jest prawidłowe podanie numeru konta na druku EEA6 – nic więcej. Pracodawcy muszą przygotować wszystkie dokumenty aby pieniądze zostały Wam wypłacone przez Republikę Cypryjską – jeśli tak się nie stało musicie skontaktować się z pracodawcą i to on powinien wyjaśnić co się stało, że przelew do Was nie dotarł.

Być może w biurze Waszego szefa leży czek dla Was…

Tak naprawdę nie wiecie jakie dokumenty pracodawca wypełnił – może Was wcale nie było na liście, może znajdujecie się wśród tych 10% pracowników, którym to powinna zostać wypłacona normalna pensja. To właśnie menagerowie, właściciele firm muszą wszystko dokładnie wyjaśnić – jeśli nie uda im się spowodować wypłaty zasiłku oni muszą wypłacić Wam normalne wynagrodzenie mimo tego, że siedzieliście w domu. W końcu byliście gotowi do pracy w każdej chwili…

Wierzcie nam, że jako pracownicy oczekujący na zasiłki nie jesteście partnerem do rozmów dla Urzędów Pracy – są nimi Wasi pracodawcy.

Nie jest żadnym argumentem to, że wszyscy Wasi znajomi z pracy dostali już pieniądze a Wy nie – jak napisaliśmy wcześniej być może znajdujecie się wśród tych 10% którym musi pieniądze wypłacić pracodawca.

Każda ze spraw jest rozpatrywana indywidualnie i naprawdę ani Wy, ani tym bardziej my, nie wiemy dlaczego środki do Was nie wpłynęły. Być może ktoś, kiedyś przekręcił Wasz numer ubezpieczenia lub ARC, być może zamiast “Agnieszka” wpisano “Agneszka” albo zamiast “Mariusz” wpisano “Marios” – według systemu to są dwa różne imiona i jeżeli chociaż w jednym przypadku, na jednym dokumencie się różnią to zasiłku nie dostaniecie. Jednak to wszystko wyjaśnia PRACODAWCA!

Jeżeli więc nie otrzymaliście pieniędzy za okres 15.03-12.04 kontaktujcie się z pracodawcami. I nie słuchajcie tłumaczeń “wysłałem ale mi odrzuca” bo to oznacza, że gdzieś jest błąd i to oni, a nie Wy, muszą ten błąd skorygować.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!