Wybory na Cyprze wygrał YouTuber

Mieszkańcy Cypru są w szoku – najwięcej głosów do parlamentu zdobyła osoba znana z TikToka i YouTube

Cypryjczycy są, delikatnie mówiąc, w szoku – najwięcej głosów w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego a Cyprze zdobyła osoba znana jedynie z mediów społecznościowych.

Wybór wpływowego człowieka mediów społecznościowych Fidiasa Panayiotou do Parlamentu Europejskiego to coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy – powiedział w poniedziałek ekspert ds. wyborów Yiannis Mavris.

Co ciekawe startował jako kandydat niezależny i stał się jednoosobową, trzecią siłą polityczną na wyspie.

Być może po raz pierwszy zostaje wybrana niezależna osoba, która nie ma najmniejszego powiązania z jakąkolwiek partią, ale media społecznościowe są jej jedyną bronią i niczym więcej – powiedział po ogłoszeniu wyników

Niezależny kandydat obalił przewidywania, plasując się za dwiema głównymi partiami, konserwatywną DISY i lewicową AKEL zdobywając 71 330 głosów.

Od czasu, gdy zaczął publikować posty w 2019 r., jego anglojęzyczny kanał YouTube zgromadził 2,6 miliona subskrybentów. Młody mężczyzna z Meniko, wioski w dystrykcie Nikozja, zyskał światową sławę, podejmując się misji przytulenia  Elona Muska .

Kilka miesięcy temu, ogłaszając zamiar kandydowania do Parlamentu Europejskiego, pojawił się w nagraniu wideo ubrany w trzy krawaty, marynarkę i szorty. Od początku szczerze przyznał, że nie ma zielonego pojęcia o polityce i Unii Europejskiej, ale obiecał zadawać pytania, czytać i uczyć się.

Zapowiedział „największą w historii imprezę na Cyprze” i poprosił swoich obserwujących o wybranie lokalizacji.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading