fbpx

BRAWO MY! Kolejki do konsulatu w Nikozji

Chwilami aby zagłosować trzeba było czekać w kolejce nawet pół godziny!

Ilość chętnych do oddania swojego głosu w dzisiejszych wyborach parlamentarnych zaskoczyła nie tylko nas, ale także pracowników komisji. Chwilami aby oddać swój głos trzeba było ustawić się w kolejce do windy prowadzącej na VI piętro gdzie znajduje się lokal wyborczy.

Na górze wcale nie było lepiej – mały korytarzyk prowadzący do lokalu wyborczego był pełny osób chcących oddać swój głos.

Nic jednak w tym dziwnego skoro w jednym momencie podjechały dwa autobusy z turystami odpoczywającymi na Cyprze, Pafos także przyjechało całą ekipą, podobnie było z Limassol – kilka samochodów w jednym momencie.

Wszystko na szczęście działało sprawnie – “ruchem” kierował ochroniarz przy windach a przy drzwiach wejściowych osobiście Pan Konsul. Komisja Wyborcza dała radę – przewodnicząca Izabela Barańska dwoiła się i troiła aby sprawnie wpisywać zaświadczenia z którymi przybyli turyści z Polski.

Przy lokalu wyborczym w Nikozji spotkaliśmy także osoby, które nigdy wcześniej nie głosowały a nawet takie, które po raz pierwszy w życiu, pomimo tego, że są na Cyprze od wielu lat, pojechały do Ambasady w Nikozji.

Wielkie brawo dla nas wszystkich!

Przypominamy, że lokal wyborczy w Nikozji jest otwarty do 21:00.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!