Wybierzcie się na Capo Aspro

Z okazji Dnia Natury organizowane są bezpłatne wycieczki z przewodnikiem

Obchody Europejskiego Dnia Natury i obszarów chronionych flory, fauny, ptaków i siedlisk to dwudniowe wydarzenie organizowane w maju tego roku przez Departament Środowiska i Terra Cypria.

W dniach 18 i 25 maja dzieci i dorośli są zaproszeni na wyprawę do wiejskich krajobrazów i wiosek wyspy, aby dowiedzieć się więcej o tych środowiskach poprzez wędrówki z przewodnikiem i ciekawe zajęcia edukacyjne dla wszystkich.

Wydarzenia odbywają się w ramach projektu Pandoteira, który zarządza siecią Natura 2000 na Cyprze zgodnie z szerszą siecią europejską.

W najbliższą sobotę 18 maja odbędzie się edukacyjna popołudniowa wycieczka na przylądek Aspro w Pissouri (17:00–20:00), która zabierze uczestników na urzekający spacer wzdłuż białego, skalistego wybrzeża . Spacer poprowadzą członkowie zespołu Terra Cypria, którzy podzielą się ciekawymi informacjami na temat znaczenia flory i fauny obszaru objętego siecią Natura 2000.

W najbliższą sobotę w Pissouri odbędzie się inne, całodniowe wydarzenie.

Od 10:00 do 19:30 odwiedzający będą mogli wziąć udział w szeregu atrakcji na placu wiejskim lub w pobliskich lokalizacjach. Podczas zajęć będzie można poznać płomykówki, tradycyjne wyrabianie sera Halloumi, biegi na orientację, rękodzieło dla dzieci i dorosłych, a także brać udział w poszukiwaniach skarbów i zabawach związanych z żółwiami morskimi, sępami, mniszkami morskimi i zmianami klimatycznymi. Pełny program dnia znajduje się na oficjalnej stronie Terra Cypria, gdzie uczestnicy mogą zapisać się na warsztaty i sobotnią wycieczkę.

Europejski Dzień Natury
Wymagana rejestracja: www.terracypria.org , info@pandoteira.cy , Tel: 22489105


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading