fbpx

Wszystko o szczepieniach na Cyprze

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Cypryjska Agencja Prasowa opublikowała listę najczęściej zadawanych pytań na temat szczepień przeciw Covid-19. Poniżej zamieszczamy tę publikację.

 1. Czy szczepienie przeciwko koronawirusowi jest obowiązkowe?
  Intencją rządu jest pełne objęcie populacji szczepieniami, ponieważ jest to poważna kwestia zdrowia publicznego. Szczepionka zostanie bezpłatnie podana tym obywatelom, którzy sobie tego życzą.
 2. W jaki sposób Cypr otrzyma szczepionki na koronawirusa?
  Proces uzyskiwania szczepionek odbywa się w ramach scentralizowanej procedury Unii Europejskiej i jest wspólny dla wszystkich państw członkowskich. Komisja Europejska osiągnęła porozumienie z sześcioma firmami farmaceutycznymi, które są obecnie w trakcie opracowywania szczepionek lub znajdują się na końcowym etapie licencjonowania i wprowadzania szczepionki na rynek.
 3. Co zapewnia nam scentralizowany proces prowadzony przez UE?
  Początkowo, poprzez scentralizowany proces, zapewniamy ilość potrzebną do pokrycia naszej populacji, jednocześnie ze wszystkimi krajami Unii i niezależnie od wielkości naszego rynku, jednocześnie dostarczając szczepionki po tych samych kosztach, co wszystkie inne państwa. Jako rynek o niewielkiej sile przetargowej Cypr pozostaje w tyle pod względem dostępności do innowacyjnych leków – takich jak szczepionka COVID-19 – ale także pod względem czasu potrzebnego na dostarczenie tych leków. Dlatego to wspólne działanie zapewnia terminowe dostawy szczepionek po znacznie niższych kosztach ekonomicznych, niż gdyby każdy stan działał indywidualnie.
  Jest to również bardzo ważne, ponieważ pozwala nam wiedzieć, jaki będzie przepływ szczepionek. To znaczy, kiedy otrzymane zostaną różne ilości, czyli fakt, który przyczyni się do planowania szczepień.
 4. Jak będą przechowywane szczepionki?
  Jak wspomniano powyżej, podpisano umowy z sześcioma firmami korzystającymi z różnych technologii. Każda umowa określa również sposób przechowywania i przechowywania szczepionek. Ministerstwo Zdrowia podjęło niezbędne kroki w celu zapewnienia łańcucha chłodniczego, kupując w razie potrzeby specjalne lodówki, skrzynie transportowe, ale także system monitorowania łańcucha chłodniczego.
  Ich przechowywanie będzie centralne i zostaną przekazane do aptek Państwowej Organizacji Służby Zdrowia, skąd zostaną przekazane do 38 ośrodków szczepień istniejących na całym Cyprze, ale także do innych miejsc, w których mogą być szczepione.
 5. Kiedy spodziewane są pierwsze ilości szczepionek na Cyprze?
  Należy powtórzyć, że Cypr otrzyma pierwszą partię szczepionek, a następnie wszystkie zamówione ilości, w tym samym czasie, co pozostałe kraje UE.
  Pierwsza partia szczepionki Pfizer-Biontech spodziewana jest na początku stycznia, natomiast w pierwszym kwartale 2021 r. Druga partia zostanie dostarczona przez tę samą firmę. Szacuje się, że pierwsze ilości szczepionek Moderna i AstraZeneca zostaną również dostarczone w pierwszym kwartale 2021 roku.
  Harmonogram w przygotowanym planie zależy od ostatecznych terminów, które zostaną ogłoszone na podstawie ocen poszczególnych wniosków. Istnieją odruchy, aby dostosować daty, abyśmy odpowiednio zareagowali.

Ciąg dalszy tekstu >>>


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!