fbpx

Wszystkie zasiłki zostały wypłacone

Ministerstwo Pracy poinformowało dzisiaj, że wszystkie wypłaty w związku ze specjalnymi programami wsparcia ze względu na koronawirusa zostały już zrealizowane.

W sumie, w pierwszej i drugiej fazie, wypłacono 219 milionów euro dla ponad 180000 osób.

Emilianidou powiedziała, że wczoraj wystawiono 14 500 czeków dla fazy pierwszej i fazy drugiej. Są one wysyłane do pracodawców w celu przekazania ich pracownikom. Były to przypadki, w których ministerstwo nie mogło potwierdzić rachunków bankowych w celu bezpośredniego przekazania kwot pracownikom, ponieważ rachunki zostały zamknięte lub nie został złożony prawidłowy wniosek.

W pierwszym etapie (od 16 marca do 12 kwietnia) wypłacono ogółem 95 mln € na rzecz 170 000 pracowników i osób prowadzących działalność na własny rachunek, natomiast w drugim etapie (od 13 kwietnia do 12 maja) 180 000 beneficjentom wypłacono 124 mln €.

Ministerstwo otrzymało dużą liczbę próśb od osób, które nie złożyły wniosku, i dlatego postanowiło ponownie otworzyć proces składania wniosków w dniach 28, 29 i 30 maja, aby przedsiębiorstwa, pracownicy lub bezrobotni, którzy nie złożyli wniosku, mogli to zrobić. Wnioski pomocowe na okres 13.05 – 12.06 zostaną uruchomione 1 czerwca.

Jeżeli więc spóźniliście się ze złożeniem wniosku o pomoc, będziecie mogli go ponownie złożyć w najbliższy czwartek piątek i sobotę.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!