Wszyscy uczniowie do przetestowania

Ministerstwo Edukacji ogłosiło, że ponowne otwarcie gimnazjów zostało odłożone, co oznacza, że ​​dzieci nie wrócą do szkół do 16 marca. Wszyscy uczniowie liceów i techników będą musieli wykonać szybki test co tydzień, począwszy od 8 marca.

Po rozmowach z ministerstwem zdrowia ministerstwo edukacji poinformowało, że tak długo, jak uzna się to za konieczne, wszystkie dzieci w liceum będą musiały co tydzień przedstawiać negatywny wynik testu.

Rządowy zespół zajmujący się śledzeniem kontraktów poinformował w niedzielę, że z 13. powstałych klastrów – pięć odnosi się do jednostek szkolnych, jeden w Nikozji i czterech w Limassol. 56 przypadków stwierdzono wśród nauczycieli, 109 uczniów szkół podstawowych, 25 licealistów na całej wyspie, co dotyczyło 43 szkół podstawowych, 19 liceów, 15 szkół prywatnych (na wszystkich poziomach) i 9 przedszkoli.


Ministerstwo wezwało wszystkich rodziców dzieci w liceach i szkołach technicznych, aby wyrazili zgodę, na cotygodniowe testowanie w jednym z ośrodków szybkich testów utworzonych dla ogółu społeczeństwa.


Od poniedziałku 8 marca wszystkie dzieci będą musiały przejść negatywny test, aby móc iść do szkoły, który będzie powtarzany co tydzień. Mobilne jednostki testowe mogą zostać wysłane do niektórych szkół. Jednocześnie ministerstwo zapowiedziało, że ponowne otwarcie gimnazjów zostanie przesunięte na 16 marca. Te dzieci będą również musiały przejść test, aby wrócić do szkoły i powtarzać go co tydzień.

Aktualna mapa punktów testowania znajduje się tutaj >>>

Ministerstwo podkreśliło, że te zasady obowiązują zarówno dla szkół publicznych, jak i prywatnych. Ministerstwo poinformowało, że należy zachęcać dzieci w szkole podstawowej do noszenia masek w ciągu dnia.

Każde dziecko, które nie ma negatywnego wyniku lub nie może chodzić do szkoły z innych powodów, będzie uczyło się online.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading