Wracamy do korzeni administracji

Awaria serwerów spowodowała konieczność powrotu do biurokracji – wnioski trzeba składać osobiście

Ministerstwo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, w związku z problemem chwilowej nieczynności swoich stron internetowych, informuje, że płatności można dokonywać czekiem lub gotówką w lokalnych Powiatowych Zawodach Ubezpieczeń Społecznych.

Jak podano w komunikacie resortu, w związku z problemem czasowo wyłączone jest opłacanie składek przez Internet (SISnet), elektroniczne składanie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, chorobowych, macierzyński, macierzyński oraz ustawowe świadczenia emerytalne i rentowe oraz System Informatyczny „ERGANI” do elektronicznego naboru pracowników.

Rejestracji i odnowienia podpisu bezrobotnego należy dokonać osobiście w terenowych oddziałach Publicznych Służb Zatrudnienia, a następnie w oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Wnioski o zasiłek chorobowy i zasiłek macierzyński będzie można składać online po przywróceniu systemu bez wpływu na uprawnienia wnioskodawców.

Wnioski o zasiłek macierzyński i rentę ustawową można również składać w formie papierowej (pocztą lub w terenowym ZUS).

Ministerstwo informuje także, że aktualizacja systemu „ERGANI” o datę rozpoczęcia zatrudnienia dla nowych pracowników nastąpi po naprawieniu awarii.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading