fbpx

Wracamy do korzeni administracji

Awaria serwerów spowodowała konieczność powrotu do biurokracji – wnioski trzeba składać osobiście

Ministerstwo Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, w związku z problemem chwilowej nieczynności swoich stron internetowych, informuje, że płatności można dokonywać czekiem lub gotówką w lokalnych Powiatowych Zawodach Ubezpieczeń Społecznych.

Jak podano w komunikacie resortu, w związku z problemem czasowo wyłączone jest opłacanie składek przez Internet (SISnet), elektroniczne składanie wniosków o zasiłek dla bezrobotnych, chorobowych, macierzyński, macierzyński oraz ustawowe świadczenia emerytalne i rentowe oraz System Informatyczny „ERGANI” do elektronicznego naboru pracowników.

Rejestracji i odnowienia podpisu bezrobotnego należy dokonać osobiście w terenowych oddziałach Publicznych Służb Zatrudnienia, a następnie w oddziałach Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. 

Wnioski o zasiłek chorobowy i zasiłek macierzyński będzie można składać online po przywróceniu systemu bez wpływu na uprawnienia wnioskodawców.

Wnioski o zasiłek macierzyński i rentę ustawową można również składać w formie papierowej (pocztą lub w terenowym ZUS).

Ministerstwo informuje także, że aktualizacja systemu „ERGANI” o datę rozpoczęcia zatrudnienia dla nowych pracowników nastąpi po naprawieniu awarii.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!