Wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa na Cyprze

Przekierowane na Cypr samoloty, nadzwyczajne środki bezpieczeństwa i potępienie przez Cypr ataków na Izrael.

Rzecznik Sił Obronnych Izraela przekazał na konferencji prasowej, że terroryści z Hamasu przedarli się do Izraela lądem, od strony morza i z powietrza, używając do tego paralotni. Stało się to ok. 6.30 (5.30 w Polsce). Walki po południu trwają w wielu miejscach, m.in. na przejściach granicznych i wokół baz wojskowych.

Jesteśmy w stanie wojny – powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu.

Prezydent Nikos Christodoulides potępił w sobotę „przerażające ataki terrorystyczne ze Strefy Gazy na Izrael” i podkreślił solidarność Nikozji z Izraelem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało także zalecenie wzywające wszystkich obywateli Cypru do „unikania niepotrzebnych przemieszczania się i stosowania maksymalnych środków bezpieczeństwa”.

Ataki Hamasu nie wpłynęły na loty z Cypru do Izraela w sobotnie popołudnie. Na lotniskach w Larnace i Pafos do godziny 14:00 wylądowały cztery samoloty lecące do Izraela, które zmieniły kurs i dotarły na Cypr.

Loty do Izraela z Cypru jak dotąd przebiegają normalnie.

Jak powiedział w Philenews rzecznik policji Christos Andreou , szef policji wydał instrukcje dotyczące podjęcia dodatkowych środków bezpieczeństwa ze względu na izraelskie interesy na Cyprze. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa dotyczą zarówno ambasady Izraela, jak i innych miejsc na całym Cyprze.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading