Wprowadzą odcinkowy pomiar prędkości

Odcinkowy pomiar prędkości to zmora wszystkich kierowców.

Fotoradary dotarły na Cypr. Pierwsze zdjęcia z urządzeń stacjonarnych zaskoczyły funkcjonariuszy, którzy na ich podstawie będą od 1 stycznia 2022 wystawiać mandaty. Przy zastosowaniu zaledwie czterech urządzeń stacjonarnych ilość zarejestrowanych wykroczeń to 500 dziennie.

Jak już wcześniej informowaliśmy, na Cypr dotarły także urządzenia mobilne. Mają być ustawiane w czarnych punktach na terenie całej wyspy. Mają one możliwość dokonywania nie tylko pomiaru prędkości w czasie rzeczywistym, ale także faktu niezapięcia pasów czy rozmowy przez telefon komórkowy,


Specjaliści chcą przy pomocy urządzeń mobilnych mierzyć także prędkość średnią jadących pojazdów.


Okazuje się, że urządzeń mobilne można użyć do odcinkowego pomiaru prędkości i właśnie z tego udogodnienia chcą skorzystać cypryjscy policjanci.

Odcinkowy pomiar prędkości jest to system służący do rejestrowania przekroczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów na kontrolowanym odcinku drogi. W przeciwieństwie do fotoradaru, nie mierzy prędkości w kontrolowanym punkcie, ale sprawdza średnią prędkość na wyznaczonym odcinku.

ZOBACZ TAKŻE:
>>> Za co można stracić prawo jazdy na Cyprze >>>

Wyobraźcie sobie, że jedziecie z Larnaki do Limassol. Zazwyczaj tą trasę pokonujecie w 30 minut zwalniając oczywiście w miejscach gdzie wiecie, że może stać radar (np. pod wiaduktami). Oczywiście jedziecie miejscami szybciej niż prędkość dozwolona (100 km/h). Policjanci ustalają, że określoną odległość powinniście pokonać w 40 minut – jeżeli przejedziecie szybciej – dostaniecie mandat.

Okazuje się więc, że teraz mamy dwa wyjścia – noga z gazu lub czekać na polecony…


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!