fbpx

Wpłynęła skarga na firmy paliwowe

Właściciele stacji benzynowych złożyli skargę na importerów paliw za zmowę cenową

Cypryjskie stowarzyszenie właścicieli stacji benzynowych w Nikozji złożyło we wtorek skargę do urzędu ds. konkurencji (CPC) w związku z naruszeniem zasad fair play przez głównych importerów benzyny.

Zgodnie z komunikatem stowarzyszenia, złożono skargi na firmy Petrolina (Holdings) Public Ltd, EKO Cyprus Ltd, Coral Energy Products Cyprus Ltd i ExxonMobil Cyprus Ltd, które rzekomo naruszyły zasady fair play dotyczące sprzedaży benzyny po nieuczciwej cenie hurtowej cen paliw płynnych, co przejawiało się zawyżeniem cen.

W skardze stwierdzono, że firmy naruszyły również prawo, nie oferując takich samych cen hurtowych dla właścicieli stacji benzynowych, którzy sprzedają pod swoją marką.

Należy zwrócić uwagę, że to nie pierwsza skarga w tej sprawie.

Faktycznie biorąc pod uwagę fakt, że ceny paliw na rynkach światowych spadają wysokość ich cen na rynku cypryjskim może bardzo zastanawiać.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:

Bat na sklepy?

Uruchomiono specjalną infolinię do zgłaszania sklepów nie stosujących obniżki podatku VAT Służba Ochrony Konsumentów uruchomiła infolinię dla osób, które mogą zgłaszać firmy nieprzestrzegające obniżonego podatku

Czytaj Dalej

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!