Wolontariusze, sponsorzy, finał - szef sztabu na Cyprze odpowiada na pytania

Wolontariusze, sponsorzy, finał - szef sztabu na Cyprze odpowiada na pytania

Do finału coraz bliżej

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Postanowiliśmy porozmawiać z Agnieszką Georgiou na temat jego organizacji na Cyprze.

 

Jak i do kiedy mogą rejestrować się wolontariusze?

Aby zostać wolontariuszem należy zarejestrować się na stronie internetowej WOŚP w dziale Wolontariusz – dokładną procedurę rejestracji wolontariuszy opisałam na Waszej stronie (kliknijcie tutaj). Ostatnim dniem dokonania rejestracji jest 10 grudnia 2018 roku – identyfikatory, puszki czy koszulki dla wolontariuszy muszą zdążyć dotrzeć na Cypr.

Co z imprezami?

Sztab na cały Cypr został zarejestrowany w Larnace, ale to w żaden sposób nie ma wpływu na miejsce organizacji imprez związanych z 27 finałem Wielkiej Orkiestry. Ponieważ mieszkamy na małej wyspie, porównując do ilości mieszkańców przypadających na jedno miasto w Polsce, dlatego zdecydowano w biurze Fundacji, że jeden Sztab jest wystarczający także, ze względu na koszty przesyłek i korespondencje zagraniczne. 

A wielki finał?

W zeszłym roku zorganizowaliśmy Finały w poszczególnych miastach, aby lokalnie móc zainteresować większą ilość osób naszą akcją.

W tym roku chcemy zorganizować więcej atrakcji i dlatego Finał główny w dniu 13 stycznia 2019 będzie się odbywał w Limassol, po środku wszystkich miast. Tam także mieszka największa ilość Polaków. Rozumiem, że nie wszyscy będą mogli lub chcieli uczestniczyć w tej imprezie. Dlatego też jeśli ktoś ma plan organizacji lokalnych spotkań w dniu Finału proszę o taką informację do Sztabu (grupa na messengerze Cypr dla WOSPu) lub wiadomość mailową na wosp@cypr24.eu. Chcemy, aby wszyscy w tym dniu dobrze się bawili i jeżeli będziemy mogli Was wesprzeć to na pewno to zrobimy. Wszystkim nam zależy na działaniu w słusznej sprawie – zbieramy pieniądze dla chorych dzieci.

Jak dotrą osoby spoza Limassol na finał? Myślę szczególnie o tych, którzy nie mają samochodu a chcieliby brać udział w tym wielkim polskim wydarzeniu.

Planujemy uruchomienie specjalnych autobusów lub busów, które przywiozą mieszkańców innych miast. Lada chwila ruszy sprzedaż biletów – bilet będzie kosztował 2€ w dwie strony, ale wszystkie pieniądze ze sprzedaży trafią do puszki a za autobusy zapłacą sponsorzy. Chcemy aby autobusy wyjechały z Nikozji, Paralimni (Agia Napy), Pafos i oczywiście Larnaki. Po imprezie autobusy odwiozą naszych z powrotem. Bilety będziemy sprzedawać tylko dlatego, że musimy wiedzieć ile osób planuje przyjechać z poszczególnych miast – być może w niektórych wypadkach wystarczy podstawić samochód.

A jeśli chodzi o sponsorów do kiedy mogą się zgłaszać chętne firmy, które chcą wesprzeć organizację finału?

Ze względów technicznych, między innymi druk plakatów, chętni mogą się zgłaszać do końca listopada. Oczywiście, po tym dniu także każdy będzie mógł wesprzeć nasz cypryjski WOŚP, nie damy jednak żadnej gwarancji, że zdążymy nanieść ich loga na plakatach czy gadżetach robionych przez sztab. Firmy, które zgłoszą się po tym terminie mają gwarantowaną reklamę na www.cypr24.eu. Wszystko jest do ustalenia – w tym wypadku prosimy także o kontakt mailowy wosp@cypr24.eu

A skarbonki? Gdzie będą stały, gdzie będzie można dorzucić swoje pieniądze aby wspomóc WOŚP?

Wszystko jest nadal organizowane – informacje o skarbonkach także znajdziecie na Cypr24. Zrobiona zostanie, podobnie jak w zeszłym roku, mapa z wykazem dostępnych skarbonek na Cyprze. Jeżeli ktoś jest chętny aby u siebie postawić skarbonkę proszę o kontakt mailowy (wosp@cypr24.eu) lub przez grupę na Facebooku WOŚP NA CYPRZE (tutaj) – jest to grupa publiczna więc każdy może do niej dołączyć.

Jakie atrakcje są planowane podczas finału?

Pozostawmy to na razie jako niespodziankę – będzie na pewno wiele dobrej zabawy i nikt nie będzie się nudził. Na 100%, podobnie jak w poprzednim roku,  będzie loteria z atrakcyjnymi nagrodami, licytacja, kiermasz ciast i pączków, występy artystów z Cypru oraz z Polski. Ale to pozostawmy jako niespodziankę.

Dzięki za rozmowę.

DO FINAŁU ZOSTAŁO:

-34DNI -19GODZIN -28MINUT -2SEKUND

Skomentuj