fbpx

Wolontariusze potrzebni od zaraz

Komisarz ds. Wolontariatu, Yiannis Yiannaki, aktywował protokół obejmujący wolontariuszy w sytuacjach kryzysowych i wzywa wszystkie osoby powyżej 18 roku życia zainteresowane pomocą do wypełnienia odpowiednich formularzy. Protokół ma na celu zaoferowanie ochrony ubezpieczeniowej wolontariuszom i umożliwienie skuteczniejszej koordynacji działań wolontariuszy we współpracy ze służbami rządowymi.

Odpowiedni dokument, który należy wypełnić, można znaleźć na stronie internetowej komisarza (tutaj). Po podpisaniu należy go wysłać pocztą e-mail ([email protected]) lub faksem 22400181.

Potrzebne jest specjalistyczne zarządzanie wolontariuszami i działania podejmowane w czasach pandemii – dodał Yiannis Yiannaki

Po wypełnieniu dokumentu wolontariusze zostaną objęci ochroną ubezpieczeniową i wykorzystani na inicjatywy, które zostaną zaprojektowane w zależności od potrzeb. Bezpieczeństwo wolontariuszy stanowi kluczowy problem.

Urząd powiedział, że w przypadku każdej inicjatywy wolontariackiej muszą istnieć zarówno ubezpieczenie, jak i odpowiednie informacje i protokoły, aby zapobiec przenoszeniu wirusa.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!