fbpx

Wojsko pojawi się na ulicach miast

Minister Sprawiedliwości Emily Giolitis podczas konferencji prasowej wezwała obywateli do przestrzegania nowych środków mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Powiedziała także, że w celu prawidłowego przestrzegania środków na ulice cypryjskich miast zostaną skierowani dodatkowi funkcjonariusze policji a także wojsko. Przypomniała, że funkcjonariusze i armia zostały wezwane do pomocy i nie są wrogami zostali wezwani aby zapewnić przestrzeganie środków. 

Są na służbie, aby ofiary nie poszły na marne, aby chronić nas przed niewidzialnym wrogiem – powiedziała Emily Giotis

Zgodnie z planami policji w różnych miejscach zostaną ustawione blokady w celu ograniczenia niepotrzebnego przemieszczania się do i z Limassol i Pafos. Dziesiątki funkcjonariuszy policji jest kierowanych nie tylko z dwóch prowincji, ale także z innych komisariatów. W obu miastach zostanie zatrudnionych ponad 200 funkcjonariuszy policji, a dziesiątki więcej zostanie skierowanych do egzekwowania nowych dekretów na całym Cyprze. Powszechny zakaz ruchu na Cyprze nakłada na policję odpowiedzialność za jego wprowadzenie, a także za przestrzeganie godzin otwarcia kawiarni i noszenie masek przez ogół społeczeństwa.

Nikt z nas nie chce żyć w ograniczeniach. Nie było naszym zamiarem tworzenie miast dwóch prędkości. Ale tak właśnie nakazuje nam zrobić obraz epidemiologiczny – powiedziała pani minister

Do pomocy policji zostaną skierowane inne służby mundurowe (straż miejska) oraz wojsko.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!