fbpx

Woda na Cyprze jest najczystsza w Unii

Pomimo stosów śmieci pozostawianych na niestrzeżonych i dzikich plażach, wody Cypru po raz kolejny należą do najczystszych w Europie.

Według unijnego raportu z roku 2019, aż 99,1%  wód na wyspie była doskonałej jakości. Na drugim miejscu mamy Austrię (98,5%), a następnie Maltę (97,7%) i Grecję (95,7%). W sumie zmonitorowano wodę na 21000 plażach, a na Cyprze aż 113. 112 z nich okazały się perfekcyjne! 

W porównaniu do roku 2018, Cypr utrzymał swą czystość (99,1%). W roku 2017 stan czystości wód plasował się również w czołówce ale z 97,3%.

Cypr w czołówce plażowych przebojów w tym roku „nie jest zbiegiem okoliczności, ponieważ od momentu przystąpienia do UE, Cypr przestrzega najsurowszych wytycznych dotyczących dyrektywy w sprawie zarządzania jakością wody w kąpieliskach”.  Przypomnijmy też że aż 25 cypryjskich plaż znajdowało się na liście 25 najpiękniejszych w Europie. Szkoda tylko że Cypr nie tak bardzo dba o surowe kary za zaśmiecanie, a sprzątane są tylko te strzeżone. Na innych samowolka, niestety szczególnie na tych znanych głównie tubylcom. Tam znaleźć można wszystko. Miejmy nadzieję że i to za kilka lat się zmieni i Cypr poszczyci się nie tylko pięknymi, ale i czystymi plażami. 

A na Cyprze cieplutko, woda w morzu już całkiem przyjemna zatem korzystajmy z kąpieli w najczystszych wodach Morza Śródziemnego. 


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!