fbpx

Wnioski o pomoc będą gotowe w tym tygodniu

Minister pracy Zeta Emilianidou zaapelowała do wszystkich pracodawców, aby nie zwalniali pracowników i zamiast tego zwrócili się do rządowych programów wsparcia, których procedury aplikacyjne zostaną wdrożone w tym tygodniu. Pierwsze wzory wniosków, do składania w formie elektronicznej, powinny pojawić się już jutro. Podkreśliła także, że wszystkie wnioski będą przyjmowane tylko w tej właśnie formie.

Zeta Emilianidou zapowiedziała w wywiadzie na Philenews, że jeszcze w tym miesiącu zostaną wypłacone pieniądze dla osób, które zostały skierowane na zasiłki dla bezrobotnych w związku z zawieszeniem działalności firm. Powiedziała, że jeżeli nie będzie technicznych możliwości dokonania wypłat – zostaną wypłacone zaliczki.

Emilianianidou ujawniła, że ​​rządowy plan wsparcia dla samozatrudnionych będzie gotowy w najbliższych dniach. Podkreśliła jednocześnie, że firmy, które zwolniły pracowników nie będą mogły aplikować do programów a te, które z nich skorzystają nie będą mogły dokonywać zwolnień przez dwanaście miesięcy z wyjątkiem zwolnień dyscyplinarnych.

Mamy nadzieję, że plany Pani minister wejdą w życie i faktycznie wszyscy dostaną zastrzyk finansowy na koniec bieżącego miesiąca. Być może pewnym utrudnieniem dla beneficjentów świadczeń będzie obowiązek składania wniosków w formie elektronicznej, ale bez wątpienia pomoże to usprawnić wypłacanie świadczeń i przyspieszy całą procedurę.

Wyprzedaż teraz aż do -80% na Dx.com

Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!