fbpx

Wnioski o pomoc będą gotowe w tym tygodniu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

Minister pracy Zeta Emilianidou zaapelowała do wszystkich pracodawców, aby nie zwalniali pracowników i zamiast tego zwrócili się do rządowych programów wsparcia, których procedury aplikacyjne zostaną wdrożone w tym tygodniu. Pierwsze wzory wniosków, do składania w formie elektronicznej, powinny pojawić się już jutro. Podkreśliła także, że wszystkie wnioski będą przyjmowane tylko w tej właśnie formie.

Zeta Emilianidou zapowiedziała w wywiadzie na Philenews, że jeszcze w tym miesiącu zostaną wypłacone pieniądze dla osób, które zostały skierowane na zasiłki dla bezrobotnych w związku z zawieszeniem działalności firm. Powiedziała, że jeżeli nie będzie technicznych możliwości dokonania wypłat – zostaną wypłacone zaliczki.

Emilianianidou ujawniła, że ​​rządowy plan wsparcia dla samozatrudnionych będzie gotowy w najbliższych dniach. Podkreśliła jednocześnie, że firmy, które zwolniły pracowników nie będą mogły aplikować do programów a te, które z nich skorzystają nie będą mogły dokonywać zwolnień przez dwanaście miesięcy z wyjątkiem zwolnień dyscyplinarnych.

Mamy nadzieję, że plany Pani minister wejdą w życie i faktycznie wszyscy dostaną zastrzyk finansowy na koniec bieżącego miesiąca. Być może pewnym utrudnieniem dla beneficjentów świadczeń będzie obowiązek składania wniosków w formie elektronicznej, ale bez wątpienia pomoże to usprawnić wypłacanie świadczeń i przyspieszy całą procedurę.


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!