WizzAir zapowiada cypryjski rekord

Wizz Air przywiózł w tym roku na Cypr około 400000 turystów, a jego celem jest podwojenie tej liczby do końca 2022 roku

W rozmowie z cypryjską agencją prasową Evelin Jeckel nazwała Cypr „fantastycznym i idealnie położonym miejscem docelowym”. Nie wykluczył także uruchomienia kolejnych tras także z lotniska w Pafos

Bazą firmy pozostaje Larnaka. Jesteśmy tu aktywni od bardzo dawna i nasi klienci o tym wiedzą. To działa na naszą korzyść.

W zeszłym miesiącu WizzAir ogłosił bezpośrednie połączenia lotnicze z trzema saudyjskimi lotniskami. Loty rozpoczną się w kwietniu 2023 roku. Pierwszym będzie Larnaka–Riyadh. W lipcu tego samego roku wystartują loty z Larnaki do Dżuddy oraz z Larnaki do Dammam.

Plany firmy na przyszłość koncentrują się na kierunkach od Cypru po Bliski Wschód. Poszukujemy również miejsc docelowych w Europie, ale naszym głównym wzrostem jest ekspansja na rynek bliskowschodni

Być może WizzAir uruchomi także nowe połączenia z Polski. W polskich mediach można znaleźć wypowiedzi przedstawicieli firmy zapowiadające uruchomienie nowych tras. Podobno linia zastanawia się także nad uruchomieniem lotów z lotniska w Radomiu.

Skoro przewoźnik chce przewieźć w ciągu kolejnych trzech miesięcy jeszcze 400000 pasażerów istnieje realna szansa, że polski rozkład lotów pozostanie bez zmian.

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading