WizzAir sprzedaje więcej biletów niż ma miejsc

Jak informują polskie media, coraz częściej zdarza się, że pasażerowie posiadający bilety na lot WizzAir pozostają na lotnisku

Wiele firm lotniczych sprzedaje więcej biletów na lot niż dostępnych jest miejsc w samolocie – jest to stała polityka firm szczególnie na lotach w bardzo popularnych kierunkach. Niestety, ostatnimi czasy przewoźnk prawdopodobnie przesadza z ilością tego typu sprzedanych biletów i pasażerowie zostają na lotniskach.


Overbooking stosują praktycznie wszystkie linie lotnicze – w końcu wielu pasażerów nie zgłasza się na lot.


Polskie media w ostatnich kilku dniach informowały o przynajmniej dwóch takich przypadkach – w locie z Katowic do Splitu zabrakło 30. miejsc i pracownicy WizzAir robili losowanie kto poleci a kto nie, podobnie stało się w przypadku lotu z Charleroi do Warszawy – na lotnisku w Brukseli pozostało kilkanaście osób.

Przypomnijmy, że w przypadku gdy zabraknie dla Was miejsc w samolocie należy Wam się odszkodowanie, posiłki oraz hotel. Linia lotnicza musi także zapewnić Wam lot do miejsca docelowego najbliższym możliwym połączeniem. W przypadku lotu z Katowic do Splitu odszkodowanie wyniosło 250€, w przypadku lotów na Cypr takowe wyniosłoby 500€.

Niestety, tani węgierski przewoźnik nie radzi sobie ostatnio z organizacją lotów – warto wspomnieć o „cypryjskich” lotach gdzie praktycznie co chwilę jest zmieniany rozkład lotów i godziny wylotów.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading