fbpx

WizzAir odwołuje cypryjskie loty!

Praktycznie na kilka godzin przed startem odwołano lot na trasie Wrocław – Larnaka – Wrocław

Chaos na europejskich lotniskach dopadł także Cypr i Polaków próbujących się na wyspę dostać lub z niej wylecieć.

Informację o odwołanym locie pasażerowie dostali na kilka godzin przed wylotem. Linia argumentowała, że lot został odwołany z powodu braków kadrowych.

Na “lodzie” zostali pasażerowie, którzy mieli wykupiony pobyt na wyspie oraz Ci, którzy mieli 16.07.2022 roku wrócić do Polski.

Przypominamy, że wszyscy pasażerowie odwołanych lotów mają prawo domagać się odszkodowania. Można to zrobić samemu – wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na naszej stronie tutaj, lub skorzystać z pośrednictwa jednej z kancelarii prawnych korzystając z uproszczonego formularza zwrotu – dostępny tutaj.

Linia lotnicza ma 30. dni na odpowiedź na Waszą reklamację. Linie lotnicze robią wszystko aby odszkodowania nie wypłacać: będą żądać kolejnych dokumentów, poświadczeń, oświadczeń przeciągając proces wypłaty odszkodowania w nieskończoność i licząc na to, że w końcu odpuścicie. Dlatego, z naszego punktu widzenia prościej wystąpić do którejś z firm (na przykład tej) aby takie odszkodowanie uzyskać szybciej i bez dodatkowego stresu.

Pieniądze nie zwrócą Wam oczywiście zmarnowanego urlopu oraz stresu związanego z odwołanym lotem, ale warto je “wyrwać” od linii lotniczej za wszelką cenę.

Pamiętajcie o zbieraniu wszystkich rachunków za przedłużony pobyt: za hotele, transfery, wyżywienie itp. – linia będzie miała obowiązek zwrócić także te koszty. Zwrot oraz odszkodowanie należy Wam się także w przypadku gdy zgodziliście się na inny lot (do innego miasta lub w innym terminie).

Jeżeli dopiero planujecie podróż samolotem, w dzisiejszych czasach, warto także dodatkowo ubezpieczyć swoją podróż (na przykład korzystając z tej strony internetowej) – otrzymane odszkodowanie pomoże Wam w walce z traumą związaną z odwołanym lotem – koszt ubezpieczenia nie jest wysoki (kilkanaście złotych dziennie) więc warto z takowego skorzystać.

Ubezpieczenie można wykupić w prosty, intuicyjny sposób przez internet klikając w ten link.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!