fbpx

Wizz Air likwiduje darmowy duży bagaż podręczny

[dropcap]J[/dropcap]ak informuje portal Fly4Free jeśli nie wykupisz usługi Wizz Priority, to w cenie biletu będziesz mieć tylko mały plecaczek o wymiarach 40x30x20 cm – wynika z nowej polityki bagażowej Wizz Aira.

Wizz Air ogłosił, że od 1 listopada 2018 r. rezygnuje z dużego darmowego bagażu podręcznego – od tej daty podręczną walizkę o wymiarach 55x40x23 cm będą mogli zabrać na pokład tylko pasażerowie z wykupioną usługą Priority. Przewoźnik zapewnia, że cena tej usługi w dalszym ciągu ma się zaczynać od 5€. Kto nie wykupi pierwszeństwa, będzie mógł zabrać ze sobą tylko malutki plecaczek lub torbę na laptopa o wymiarach 40x30x20cm. Od 1. listopada przewoźnik wprowadza tzw. mały bagaż nadawany z limitem wagi do 10 kilogramów. Jego cena ma się zaczynać od 7€.
Zmiany wchodzą w życie od 1 listopada, ale Wizz Air zapewnia, że do rezerwacji bez wykupionej usługi Wizz Priority dokonanych przed 10 października na podróże odbywające się po 1 listopada, zostanie bezpłatnie dodany bagaż rejestrowany o wadze do 10 kilogramów. Z kolei osoby, które wykupiły już na loty po 1 listopada bagaż nadawany, otrzymają bezpłatnie pierwszeństwo wejścia na pokład.

Wcześniej to “tradycyjne” linie lotnicze upodabniały się do tych “tanich”, teraz jest odwrotnie. Okazuje się, że czasem bardziej opłaca kupić bilet w “normalnej” linii lotniczej gdzie wszystko jest wiadome od początku do końca niż kupić “tani” bilet a potem tylko do niego dopłacać.


Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: