Witamy Adam na Cyprze!

[dropcap]A[/dropcap]dam Danch został zawodnikiem AS Naa Salamis Ammochostou – poinformował oficjalnie cypryjski klub. Polak podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Dla 30- letniego obrońcy to pierwszy zagraniczny wyjazd w karierze. Karierę rozpoczynał w Wawelu Wirek i przez kolejne lata grał tylko w klubach z Górnego Śląska. Najpierw przez dwa i pół roku w Gwarku Zabrze, a potem 10,5 roku spędził w Górniku Zabrze. W sezonie 2017/2018 został zawodnikiem Arki Gdynia, gdzie spędził rok. W trójmiejskim zespole nie grał jednak za dużo. Uzbierał łącznie dwanaście występów we wszystkich rozgrywkach.

Nowy klub Dancha w ubiegłym sezonie zajął siódme miejsce w tabeli cypryjskiej ekstraklasy. W przeszłości występowali tam Polacy – Arkadiusz Aleksander, Krzysztof Bukalski, Maciej Czyżniewski, Marcin Juszczyk, Krzysztof Kłosiński, Dariusz Pasieka, Eugeniusz Ptak, Krzysztof Walczak i Bogdan Zając, trenerem tego klubu w latach 90. był Jerzy Engel, a wiosną grali tam byli zawodnicy polskich klubów – Giánnis Papadópoulos (Cracovia) i Dimityr Makrijew (Górnik Zabrze).

Witamy Adam na Cyprze! Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ten inny niż inne kraj.
Tekst napisany na podstawie portalu 90minut


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!