fbpx

Wirus powstrzymany?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on email
Share on print

W pisemnym oświadczeniu po spotkaniu z Doradczym Komitetem Epidemiologicznym ds. COVID-19 minister zdrowia Constantinos Ioannou powiedział, że istnieją przesłanki wskazujące na to, że niekontrolowane rozprzestrzenianie się wirusa zostało powstrzymane.

Zaznaczył, że jeśli trend spadkowy wskaźników epidemiologicznych będzie się utrzymywał, to będziemy mogli oczekiwać stopniowego łagodzenia restrykcji, które wygasną 31 stycznia.

Zwrócił jednak uwagę, że system opieki zdrowotnej jest nadal pod dużą presją, a sytuacja na oddziałach intensywnej terapii, choć kontrolowana, pozostaje szczególnie trudna.

Minister zdrowia dodał, że wiele krajów w Europie pozostaje czujnych w obawie przed trzecią falą pandemii. Cypr nadal znajduje się w czerwonej strefie, jednak częściowa poprawa jego obrazu epidemiologicznego odzwierciedla skuteczność działań wdrożonych pod koniec grudnia.

Równocześnie ze stopniowym znoszeniem środków restrykcyjnych kontynuowane będą testy na populacji ogólnej, ze szczególnym naciskiem na szybkie testy.

Pełną treść oświadczenia Ministra Zdrowia znajdziecie tutaj.


foto: PIO


Zostaw swój komentarz:

Nasze teksty wprost na maila:

Podaj adres mailowy a codziennie wieczorem otrzymasz od nas wszystkie opublikowane teksty wprost do skrzynki odbiorczej.

Zaplanuj swoją podróż


Więcej w tym temacie:


error: UWAGA: Zakaz kopiowania!