Winogrona trafią na śmietnik?

Duże winiarnie nie skupią w tym roku winogron – wszystko trafi na paszę i do śmietników

Sodap produkuje wina od 1947, jest jednym z największych cypryjskich wytwórców. To ogromna spółdzielnia zrzeszająca 10 tys. drobnych winiarzy, z winnicami w ponad 140. wioskach. Kilka dni temu, firma poinformowała, że nie odbierze w tym roku żadnych winogron od swoich dostawców.

Michalis Solonos powiedział Cypryjskiej Agencji Informacyjnej, że zarząd zdecydował, że organizacja nie będzie przyjmować dodatkowych ilości winogron w tym roku.

Sodap ma obecnie sześć milionów litrów soku winogronowego w swoich zbiornikach a sprzedaje szacunkowo dwa miliony litrów wina rocznie. Sytuacja ta miejsce po raz pierwszy od powstania firmy.

Plantatorzy winorośli, którzy nie przystąpili do pierwszych, jeszcze zielonych zbiorów w tym roku, zostaną dotknięci, ponieważ zostaną im wszystkie winogrona.

Zapytany, czy podjęto jakieś starania, aby otrzymać niewielką ilość, Solonos odpowiedział, że złożono pewne propozycje dotyczące odbioru małych ilości, ale Sodap, która jest spółdzielnią, nie może dyskryminować plantatorów winorośli lub jej członków, przyjmując winogrona tylko od niektórych.

W związku z tym podjęto decyzję, że odbioru nie będzie – powiedział, ze smutkiem stwierdzając, że szkody wynikające z zaistniałej sytuacji obciążą winiarzy i tych, którzy nie uczestniczyli w państwowym planie zielonych zbiorów,

Odnosząc się do problemów, z jakimi boryka się przemysł winiarski Sodap, Solonos powiedział, że największym problemem jest wolny handel importowanym winem przez firmy, które kierują na rynek cypryjski produkt złej jakości, który jest dużo tańszy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading