Winne… telefony komórkowe

Telefony komórkowe są główną przyczyną wypadków na Cyprze!

Wyniki analiz przyczyn ubiegłorocznych 32 śmiertelnych kolizji drogowych, w których zginęły 34 osoby, są szokujące. Z analizy wszystkich danych przeprowadzonej przez Wydział Ruchu Drogowego Policji wynika , że ​​11 zgonów kierowców na 20 ogółem w ubiegłym roku wynika z nieostrożnej i niedbałej jazdy, a główną przyczyną jest korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.

Jak powiedział „Philenews” asystent odpowiedzialny za ruch drogowy Haris Evripidou, korzystanie z telefonów komórkowych podczas jazdy jest powszechne, co stwarza śmiertelne ryzyko. Urząd ds. ruchu drogowego zintensyfikuje kontrole korzystania z telefonów komórkowych w 2024 r., starając się ograniczyć liczbę kolizji drogowych z tego powodu. 

Znaczący spadek odnotowano także w ubiegłym roku w liczbie zgonów w wypadkach spowodowanych używaniem alkoholu i narkotyków. Według danych drogowych mieliśmy tylko dwa przypadki. 

Pozostałe sprawy w dalszym ciągu dotyczą wykroczeń takich jak skręt w prawo, naruszenie sygnalizacji świetlnej, nielegalne wyprzedzanie i naruszenie sygnalizacji świetlnej.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading