Wina wiatrów czy nasadzeń?

Wydawać by się mogło, że zasada przesadzania dorosłych drzew na Cyprze nie przynosi nic dobrego – korzenie nie są w stanie ich utrzymać.

Tego typu obrazem zapewne widzieliście już wielokrotnie na Cyprze – jednego dnia prace budowlane na gołym placu a następnego w tym samym miejscu w pełni wyrośnięta drzewa i palmy.

Duże, dorosłe drzewa i palmy można kupić praktycznie w każdym sklepie ogrodniczym. Teoretycznie są one gotowe do wsadzenia – są transportowane w ogromnych donicach z niewielką ilością ziemi i po prostu sadzone w wykopanym w ziemi otworze…

Problem jest jednak taki, że nikt już o nie nie dba… I takie są potem efekty:

Mowa oczywiście o palmach i drzewach sadzonych przy ulicach na osiedlach mieszkaniowych. Te sadzone przy hotelach czy apartamentowcach mają swoich opiekunów – ogrodników, którzy je nawożą, podlewają oraz przycinają. Te na starszych osiedlach zostają pozostawione same sobie.

Nikt nie czeka ze zdjęciem zabezpieczeń, które „pomagają” roślinom utrzymać się w pionie, nikt nawet takich zabezpieczeń nie ustawia. Drzewa są wkładane do ziemi, przysypywane niewielką jej ilością i pozostawiane samym sobie.

No i niestety potem mamy tego efekty – upadające po nawet lekkim wietrze rośliny niszczą wszystko co jest położone w ich pobliżu…

Tylko czy kogoś to w ogóle obchodzi?


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!