Więzienie dla pijanego kierowcy

Sąd okręgowy w Larnace wydał w piątek 30. dniowy wyrok więzienia na 43. letniego mężczyznę, który wjechał w inny samochód.

Szef policji drogowej w Larnace Haris Hajiyiasemi powiedział, że w czwartek około godziny 14:00, 43. letni mieszkaniec Larnaki jechał aleją Spyros Kyprianou w kierunku ronda Ammochostos, nie zauważył, że samochód przed nim zatrzymał się na na czerwonym świetle i zderzył się z nim. Ten samochód z kolei uderzył w pojazd przed nim, który również czekał na zmianę światła.

Nie było żadnych obrażeń, ale wszystkie trzy samochody były uszkodzone.


Wstępne wyniki testu na alkohol przeprowadzone przez funkcjonariuszy policji drogowej w Larnace, którzy uczestniczyli w miejscu zdarzenia, wykazały 129 mg, znacznie powyżej dopuszczalnego maksimum 9 mg.


Został zabrany na posterunek policji w Larnace, gdzie przeprowadzono dwa kolejne testy z odczytami 127 i 131 mg.

Kierowca stawił się w piątek przed sądem okręgowym w Larnace, gdzie przyznał się do winy. Sąd zawiesił jego prawo jazdy na cztery miesiące, ukarał go ośmioma punktami karnymi i skazał na 30 dni aresztu.

Wcześniej w piątek policja poinformowała, że ​​w czwartek zatrzymała 28. letniego mężczyznę jadącego autostradą z prędkością 191 km/h – osiem razy przekroczył dopuszczalny limit alkoholu w wydychanych powietrzu. Sprawa trafiła do sądu.

Dwie inne sprawy dotyczące poważnych wykroczeń drogowych zostały w środę skierowane do natychmiastowego rozpatrzenia. Pierwszy był przeciwko 22. letniej kobiecie za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie wypadku w dzielnicy Larnaka, a drugi przeciwko 20. letniemu kierowcy za przekroczenie prędkości i jazdę pod wpływem alkoholu.

Sąd okręgowy w Larnace odebrał kobiecie prawo jazdy na trzy miesiące, nałożył siedem punktów karnych i ukarał ją grzywną w wysokości 1000 euro po tym, jak przyznała się do winy. W drugim przypadku 20-latek stanął przed sądem okręgowym w Pafos, który zawiesił jego licencję do czasu procesu.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading