fbpx

Wielki sukces Cypru na Eurowizji! Wiemy ile piosenka dostała od Polaków.

Cypryjska piosenka przegrała o włos…

63. Konkurs Eurowizji za nami. Wygrał Izrael. Cypr na miejscu drugim. To najlepszy wynik Cypru od 2004 roku. Do tej pory Cyprowi udało się być 3 razy na miejscu piątym. Najgorzej Cypr wypadł w 1986 roku zajmując ostatnie miejsce.

Wczorajszy wynik jest najlepszym w historii Cypru na Eurowizji. Jest to ogromny sukces. Choć Cypr był typowany do roli zwycięzcy, po głosowaniach jurorów z 43. krajów Cypr wypadł z pierwszej piątki.

Od Polskich jurorów: Michała Szpaka, Sławka Uniatowskiego, Natalii Szroeder, Michała Grotta oraz Doroty Szpetkowskiej piosenka nie otrzymała żadnych punktów. Od Grecji jak zawsze 12 punktów. Cypr nie mógł się odwdzięczyć ponieważ Grecja odpadła już w półfinałach – Nikozja oddała 12 punktów do Szwecji. Do ostatniej chwili wydawało się że wygra Austria.

Sytuacja zmieniła się diametralnie po głosowaniu publiczności. Najwięcej sms’ów świat wysłał dla Izraela. Drugim krajem był Cypr. Polska publiczność dała 8 punktów (12 punktów z Polski trafiło na Ukrainę a 10 do Izraela).

Swoją drogą po zmianie sposobu liczenia głosów wyniki są nieprzewidywalne. A Wy oddaliście swój głos?
Zostaw swój komentarz:

Więcej w tym temacie: