Wielki pożar w Limassol

Dziś po południu wybuchł w okolicach Limassol pożar – nadal nie udało się go opanować.

Jeden ze strażaków został lekko ranny podczas gaszenia dużego pożaru lasu, który wybuchł dziś po południu w pobliżu społeczności Ayios Mamas w Limassol. Ogień pojawił się na terenie kamieniołomu na poboczu drogi łączącej gminy Agios Mamas i Kalos Chorios

Pożar szaleje w obszarze, do którego dostęp jest utrudniony, wzywając straż pożarną do uruchomienia planu awaryjnego Ikaros 2, który obejmuje także użycie samolotów.

Wysiłki mające na celu jego ugaszenie utrudniają silne wiatry i brak dróg w okolicy – poinformował departament leśnictwa.


Jeden z ponad 200 strażaków na miejscu został ranny po tym, jak poślizgnął się i upadł podczas gaszenia pożaru. Został przewieziony do szpitala ogólnego w Limassol – lekarze stwierdzili, że obrażenia są niewielkie.

Około pięć godzin po wybuchu pożaru raporty sugerowały poprawę sytuacji – dziewięć samolotów musiało przerwać operacje ze względu na zapadający zmrok.

Wcześniej departament leśnictwa poinformował, że pożar, który wybuchł o godzinie 15:13, wymknął się spod kontroli około cztery godziny później, paląc lasy i dziką roślinność.

Rzecznik Departamentu Leśnictwa Giorgos Constantinos powiedział Philenews, że ogień przesuwa się w kierunku wsi Pellendi i Kato Mylos.

Żadne domy nie były jednak zagrożone.

Na miejscu było około 30 wozów strażackich wraz z czterema samolotami, samolotem departamentu leśnictwa i czterema helikopterami, które działały w ciągu dnia.

Na miejscu pojawili się również ochotnicy, którzy wspomogli działania strażaków. Jak poinformował departament leśnictwa, na miejsce skierowano dodatkowe jednostki straży pożarnej.

Według dyrektora Departamentu Leśnictwa, Charalambosa Alexandrou, walka z płomieniami w prowincji Limassol będzie trwała całą noc (powyżej film nagrany około godziny 22:00).

Zgodnie z najnowszymi informacjami przekazanymi przez straż pożarną, ogień przemieszcza się w dwóch kierunkach, w kierunku społeczności Pelendrio i Kato Mylos.

Jak powiedział Philenews gubernator dystryktu Marios Alexandrou, administracja dystryktu Limassol została również postawiona w stan pełnej gotowości za pomocą cysterny i trzech pojazdów z pompą przeciwpożarową obsługiwanych przez personel. Jak zaznaczył, w razie potrzeby zostaną one wzmocnione dodatkowym odpowiednim sprzętem i personelem.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading