Polska Wielkanoc na Cyprze

Dziś rozpoczął się Wielki Tydzień czyli czas oczekiwania na Święta Wielkanocne.

Już od wielu lat, Kościół Katolicki obchodzi Święta Wielkiej Nocy wspólnie z kościołem lokalnym a więc zgodnie z kalendarzem juliańskim. Na Cyprze jest jednak wielu Polaków, którzy obchodzą święta zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, czyli tak samo jak w Polsce.

Zgodnie z kalendarzem gregoriańskim, podobnie jak w latach poprzednich, odprawione zostaną msze w kościele Agia Kyriaki Chrysopolitissa (Αγία Κυριακή – Χρυσοπολίτισσα) w Pafos:


Tradycyjne święcenie pokarmów odbędzie się w sobotę, 16.04.2022 r. o godz. 16:00, natomiast Msza Wielkanocna odprawiona zostanie w niedzielę, 17.04.2022 r. o godzinie 11:00.


Święcenie pokarmów, oprócz Polski, praktykowane jest w niewielu krajach i rejonach, m.in. w austriackich regionach Styrii, Karyntii, południowego Tyrolu oraz Bawarii.


W tym roku, zgodnie z kalendarzem juliańskim, Wielkanoc na Cyprze, odbędzie się tydzień później niż polska, to jest w dniach 22 – 25 kwietnia.

Przypominamy, że począwszy od Wielkiego Piątku (22.04.2022) aż do poniedziałku (25.04.2022) będzie trwało święto państwowe.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading