fbpx

Wielka Brytania na czerwono

Cypr podjął decyzję – Wielka Brytania została sklasyfikowana jako kraj wysokiego ryzyka epidemiologicznego


Po dzisiejszej, najnowszej klasyfikacji epidemiologicznej, w której Wielką Brytanię uznano za kraj wysokiego ryzyka epidemiologicznego, raczej nie powinniśmy spodziewać się napływu turystów z wysp brytyjskich.


Pomimo bardzo wysokiej ilości nowych zakażeń, przez długi czas, Wielka Brytania była klasyfikowana jako “pomarańczowa”


Oczywiście z całą pewnością odbije się to na turystyce – trudno spodziewać się napływu turystów z Wielkiej Brytanii skoro Cypr postawił przed nimi nowe wyzwanie w postaci dodatkowych testów. Przypomnijmy, że pasażerowie z krajów kategorii czerwonej muszą przejść test PCR w ciągu 72 godzin przed wylotem i przejść kolejny test PCR po przybyciu na Cypr. Muszą pozostać w samoizolacji do czasu wydania wyniku. Koszt testu pokrywają pasażerowie.

Istnieje oczywiście pewna “furtka” dla zaszczepionych – okazanie świadectwa szczepień zwalnia z testowania wszystkich, także Brytyjczyków. Wprawdzie, brytyjski rząd zapowiada kolejne łagodzenie obostrzeń i zapalenie zielonego światła dla podróżnych, ale czy to nie będzie za późno dla gospodarki cypryjskiej?

Dla cypryjskiej turystyki ratunkiem pozostają goście z Europy, w tym z Polski, z krajów które weszły do systemu GreenPass i zostały sklasyfikowane jako “zielone”.


Zostaw swój komentarz:Więcej w tym temacie:
error: UWAGA: Zakaz kopiowania!