Cypryjski wieczór na Cyprze

Taki wieczór to mnóstwo jedzenia, zabawy i niesamowitej energii.

Farma osłów Argonaftis została zbudowana w 1998 roku w pobliżu wioski Kelokedara w celu zapewnienia schronienia i opieki weterynaryjnej Osłowi Cypryjskiemu, który był bliski stania się gatunkiem zagrożonym. Jednocześnie stworzyliśmy ekskluzywną i wyjątkową wycieczkę dla żądnych przygód turystów jako sposób na promowanie naszej sprawy ratowania rodzimych osłów. Powstały produkt jest autentycznym doświadczeniem kultury cypryjskiej z lokalną rozrywką, domowym jedzeniem i gościnnym personelem, a wszystko to na cypryjskiej wsi. Cała atmosfera jest wyjątkowa i przyjazna dla wszystkich grup wiekowych!

Argonaftis Donkey Farm znajduje się na 19 hektarach ziemi, 30 km na wschód od Pafos, w dolinie rzeki Xeros – jednej z najbardziej nietkniętych i spokojnych części wyspy. Piękny krajobraz oraz różnorodność fauny i flory sprawia, że jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody. Nasze obiekty starają się wtopić w naturalne środowisko, wykorzystując kamień i drewno jako główne materiały konstrukcyjne.

Wioska Kelokedara jest częścią specjalnego projektu turystyki ekologicznej, zajmującego się zrównoważoną i agroturystyką. Głównym celem jest pomoc lokalnym gospodarkom wiejskim w uczestnictwie w turystyce bez zmiany ich tradycyjnego stylu życia.

Wieś leży na wschodnim zboczu rzeki Xeros i liczy mniej niż 300 mieszkańców. W okresie osmańskim (1571-1878) i okresie brytyjskich rządów kolonialnych (1878-1960) wieś służyła jako centrum administracyjne dla tego obszaru, dlatego nadal można znaleźć takie obiekty, jak stary posterunek policji, gmach sądu i opuszczona szkoła podstawowa, która obecnie służy jako dom kultury. Krótki czas będzie poświęcony na wędrówkę po wiosce i podziwianie typowej cypryjskiej architektury i atmosfery, którą można znaleźć tylko w tak odległych obszarach Cypru.


Niektóre rzeczy po prostu jeżdżą, jak ten stary chickenbus z Bedford, wciąż w akcji z panem Christodoulosem jako kierowcą. Dzisiaj firma Argonaftis opracowała ten autobus, aby przewieźć wszystkich żądnych przygód Jeźdźców Osłów na Farmę, w podróż przez malowniczy krajobraz usiany gajami pomarańczowymi.

Bilety na Cypryjski Wieczór można nabyć tutaj>>>

Po przybyciu na farmę osłów goście będą mogli skosztować wielu lokalnych przysmaków, takich jak ser halloumi, „sushukko”, wiejski chleb, oliwki i ogórki, z których wszystkie są produkowane i wytwarzane w Kelokedara, a także lokalne wino i słynny lokalny alkohol destylowany. Zivania”.

Wszyscy odwiedzający będą mieli okazję spotkać i pogłaskać przyjazne osły przed demonstracyjnym instruktażem bezpieczeństwa dotyczącym jazdy na osiołku cypryjskim. Każdy jeździec otrzyma odpowiedniego osła odpowiedniego do wzrostu i wagi, a następnie rozpoczniemy przejażdżkę do klasztoru Sindi, korytem rzeki i wiejskimi drogami, mijając lokalnych pasterzy ze stadami pasących się owiec i kóz. Po dotarciu do klasztoru będziemy mieli przerwę na przewodnika, lekki poczęstunek i czas wolny na samodzielne zwiedzanie.


Opuszczony XVI-wieczny klasztor Sindi został odrestaurowany przez UNESCO, przyznając mu w 1997 roku prestiżową nagrodę Europa Nostra i uznany za zabytek Światowego Dziedzictwa Kulturowego. Otaczają go jedne z najbardziej spektakularnych krajobrazów na Cyprze, a także ruiny czterech młynów wodnych, które są pozostałością po dawno minionej epoce, kiedy pszenica i jęczmień były szeroko uprawiane, a obfite ilości wody płynęły regularnie przez dolinę. Dziś rzeka płynie tylko od grudnia do maja i jest sucha przez resztę rok

Bufet obejmuje typowe cypryjskie dania domowej roboty, takie jak afelia (wieprzowina z winem i kolendrą), pourgouri (pękana bułgarska pszenica), tzatziki (dip jogurtowy), mieszane warzywa, „souvla” (kurczak z grilla z oregano), pieczone ziemniaki, wiejski chleb, sałatka i cytryna. Do posiłku podawane jest wiejskie wino i zivania, a dla dzieci kabaczek.

Wieczorem niesamowity program artystyczny, autentyczny pokaz cypryjskiego folkloru w wykonaniu profesjonalnych tancerzy z najlepszysz szkół tańca tradycyjnego na Cyprze. Będziecie mieli okazję okazję wziąć udział w pokazach oraz nauczyć się tańczyć Sirtaki.

Późny wieczór to dyskoteka pod gwiazdami.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue Reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!