Więcej zimowych lotów do Pafos

Z oficjalnych danych wynika, że ​​w nadchodzącym sezonie zimowym lotnisko w Pafos odnotuje 15% wzrost liczby lotów

Łącznie 115 lotów tygodniowo będzie lądować w Pafos z 40 lotnisk z różnych miast europejskich, co stanowi kontynuację ogromnego wzrostu odnotowanego w ciągu ostatnich trzech lat na drugim lotnisku na Cyprze.

Podmioty turystyczne i gospodarcze wyrażają swoje zadowolenie z tych danych i zaznaczają, że jedynie na podstawie rozkładu lotów Ryanair prezentowanych w systemie rezerwacyjnym linii lotniczej, w sezonie zimowym 2023-2024 loty zostaną zwiększone o 15 tygodniowo

Wzrost liczby lotów pochodzi głównie z lotnisk w Polsce, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii i w krajach bałtyckich, ale będą też dwa loty z Aten. Easyjet wykona także 17 lotów z Wielkiej Brytanii.

Szczególnie napawający optymizmem, zauważają władze prowincji, jest fakt, że Pafos pozostaje cały czas połączone z ważnymi lotniskami Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii i Polski, przy czym istnieje potrzeba dalszego wzmacniania połączeń z lotnisk w Niemczech i krajów skandynawskich.    

Zdaniem podmiotów z okręgu Pafos ciągły rozwój połączeń ma wyjątkowe i strategiczne znaczenie dla Pafos i ogólnie Cypru.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading