Więcej za czekoladę

Jeżeli lubicie kakao i czekoladę przygotujcie się na znaczne podwyżki cen

Alkis H. Hadjikyriakos Public Ltd, producent ciastek marki Frou Frou, ogłosił podwyżki cen swoich wyrobów zawierających czekoladę o 20–30 proc. Wyższe ceny, które wejdą w życie 1 kwietnia, są bezpośrednim skutkiem rosnących cen kakao, które w zeszłym roku wzrosły aż o 153,55 procent.

W piśmie do Cypryjskiej Giełdy Papierów Wartościowych, na którym notowana jest spółka, dyrektor zarządzający firmy Alkis Hadjikyriakos powiedział, że firma stoi w obliczu znacznego wzrostu światowych kosztów surowców, co może negatywnie wpłynąć na sprzedaż czekolady w tym roku.

„ Gwałtowny światowy wzrost cen kakao i czekolady zmusza nas do dostosowania cen ” – napisał Hadjikyriacos w liście i ostrzegł, że może to mieć wpływ na przychody firmy. Wyższe ceny „mogą negatywnie wpłynąć na spożycie wszystkich wyrobów czekoladowych dostępnych na rynku” – napisał.

Na razie firma nie będzie przerzucać wzrostu kosztów całkowitych na konsumentów. „Pochłaniamy znaczny procent ogólnego wzrostu kosztów surowców” – powiedział Hadjikyriacos. Firma dokona ponownej oceny sytuacji w sierpniu, zgodnie ze zmianami cen kakao na rynku międzynarodowym.

Zmiany cen nie będą miały wpływu na wszystkie produkty firmy. Ceny produktów niezawierających kakao i czekolady, takich jak ciastka Frou-Frou, płatki zbożowe Golden Choice, wyroby piekarnicze Bakandy’s, przekąski Handy’s i desery Mon Ami nie ulegną zmianie w 2024 roku.

Ceny importowanych przez Grupę wyrobów czekoladowych również wzrosną w związku z wyższymi cenami pobieranymi przez dostawców. Hadjikyriacos zapewnił, że w przypadku spadku międzynarodowych cen kakao i czekolady firma odpowiednio dostosuje ceny.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading