Więcej samodzielnych turystów na Cyprze?

Pomimo zwiększonej liczby turystów, wiele hoteli nadal nie osiąga 100% obłożenia, mniej pracy mają także biura podróży

Śmiało można powiedzieć, że na Cypr dotarli turyści. Niestety, rynek brytyjski i rosyjski nadal jest zamknięty i nie ma ich zbyt wielu a to właśnie na nich bazują biura podróży i powiązane z nimi hotele. Okazuje się jednak, że wielu turystów samodzielnie rezerwuje bilety i noclegi i przez to nie korzysta z usług biur podróży.


Na brak obłożenia nie narzekają hotele, które nie mają stałych umów z biurami podróży.


Jak informują nas czytelnicy, czasami pojawiają się problemy związane z rezerwacją miejsc – noclegi dostępne w popularnych wyszukiwarkach są już wyprzedane, podobnie jak wypożyczalnie samochodów przyjmują rezerwacje z kilkutygodniowym wyprzedzeniem – w tej chwili praktycznie nie ma szans na znalezienie samochodu z dnia na dzień.

>>> Najlepszą wyszukiwarkę noclegów na Cyprze znajdziecie tutaj >>>

Coraz więcej osób organizuje sobie pobyt na Cyprze samodzielnie – począwszy od kupienia biletów lotniczych (często można kupić bilet w dwie strony na Cypr nawet za niecałe 200 zł (na przykład tutaj), samodzielnie wyszukując sobie noclegi, wypożyczając samochód i organizując sobie cały pobyt.

Problemy biur podróży widać najlepiej po niektórych hotelach – te, które do tej pory bazowały na umowach z firmami turystycznymi mają naprawdę poważne problemy, kilka z nich jest wciąż zamkniętych.

Na brak turystów nie narzekają prywatne firmy i osoby wynajmujące mieszkania – tam ruch jest olbrzymi i jak twierdzą niektórzy właściciele, muszą odmawiać kolejnych rezerwacji.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading

error: UWAGA: Zakaz kopiowania!