Więcej policji na ulicach

W związku z sytuacją na bliskim wschodzie, na cypryjskich ulicach zobaczyć teraz można większą ilość policjantów z bronią.

Wzmożona czujność wykracza poza ambasady krajów bezpośrednio zaangażowanych i obejmuje inną infrastrukturę krytyczną, taką jak misje dyplomatyczne państw arabskich oraz obiekty należące do interesów arabskich, takie jak przedsiębiorstwa i biura korporacji.

Podjęto także wzmożone działania policji w okolicach ambasady Iranu a także wokół apartamentowca, w którym mieści się ambasada Izraela.
Środki podjęte w ambasadzie Izraela zostały zwiększone po śmiercionośnym ataku Hamasu na festiwal młodzieżowy w pobliżu Strefy Gazy, który miał miejsce 7 października 2023 r.

Środki rozszerzono także na lotniska.

W Larnace realizowany jest specjalny plan operacyjny Policji, obejmujący zwiększone środki bezpieczeństwa oraz obecność uzbrojonych policjantów i żołnierzy.
Na lotnisku w Pafos wprowadzono zwiększone środki bezpieczeństwa również w punktach kontrolnych i na terenach zewnętrznych.

Jednocześnie od pierwszego momentu eskalacji napięcia na Bliskim Wschodzie w bazie lotniczej „Andreas Papandreou” obowiązuje stan alarmowy.


Zostaw swój komentarz:
[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading