Więcej mieszkań dla studentów w Nikozji

Jutro zapadnie decyzja w sprawie zwiększenia pojemności campusu dla studentów

Urząd ds. Środowiska dokona we wtorek przeglądu planów ambitnej rozbudowy kampusu Uniwersytetu Cypryjskiego w Aglanjia, który może podwoić jego pojemność do 2030 r.

Projekt ma pomieścić 13 820 studentów, w porównaniu z obecną pojemnością 7 000. Ponadto, przy ewentualnym przydzieleniu dodatkowych współczynników zabudowy, populacja studentów mogłaby wzrosnąć do około 20 000.

Planowane inwestycje obejmują nowe szkoły, obiekty szkół medycznych, obiekty sportowe, nowe domy studenckie dla 1920 studentów, wielopoziomowe miejsca parkingowe, tereny zielone, centrum kultury i amfiteatr plenerowy.


Obecnie kampus zajmuje powierzchnię 104 000 metrów kwadratowych i zgodnie z proponowanymi planami mógłby się powiększyć do 351 500 metrów kwadratowych.

Oprócz głównego kampusu, Uniwersytet Cypryjski jest obecnie tymczasowo rozmieszczony w różnych budynkach w Nikozji.

Poprzez stopniowe przenoszenie ma na celu przeniesienie większości szkół i wydziałów na kampus uniwersytecki, przy jednoczesnym utrzymaniu obecności na terenie Akademii (dawniej Akademii Pedagogicznej) i wybranych budynkach (takich jak Szkoła Architektury) w obrębie murów Nikozji.

Kolejnym celem projektu jest zmniejszenie odsetka studentów dojeżdżających do kampusu samochodami.

Warto zauważyć, że wstępny plan zagospodarowania przestrzennego Uczelni z 1996 roku przewidywał przyjęcie 4300 studentów, z trzema szkołami wyższymi i dziewięcioma wydziałami.


Zostaw swój komentarz:

zaplanuj swoją podróż

katalog firm

zobacz także

[itfruit_adrotate_by_category]

Discover more from Cypr24

Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.

Continue reading